| Elenarcv a întrebat:

Aseara a venit iubitul meu la mine si la un moment dat si-a atins penisul de cateva ori, care nu avea lichid pe el, dupa care mi-a facut fingering. E posibil sa raman insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In ultimele 3-4 zile, deci si ASEARA (30 Iulie) esti in PERIOADA FERTILA a actualului ciclu menstrual? Fiindca NU ai precizat acest aspect absolut important de cunoscut, pe baza informatiei relatate NU se poate formula un raspuns care sa fie catusi de cat obiectiv si corerect.
De multe ori mi-am pus urmatoarea intrebare, oare de cate ori voi fi nevoit sa repet si sa reamintesc faptul ca femeia pentru a ramane insarcinata in mod absolut obligatoriu, trebuie sa fie in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual in momentul in care are loc : actul sexual, sau joaca sexuala ori masturbarea ''pasaricii''.
In concluzie pentru informarea ta corecta trebuie sa cunosti/stii urmatoarele :
1.) Lichidul preejaculator NU are in continutul sau nici macar 1 (UN) singur spermatozoid, in momentul in care este produs de de cele 2 glande Cowper si este deversat in uretra penisului.
2.) Sarcina se poate forma NUMAI in anumite situatii si conditii care in mod absolut obligatoriu trebuie sa existe la un moment dat. Din acest motiv trebuie sa afli pentru a cunoaste pe viitor ca pentru a se putea forma sarcina este nevoie de un pic mai mult decat simpla penetrare a ''pasaricii'' si sa existe putina sperma. Astfel ca din aceste motive te sfatuiesc si iti indic sa citesti cu atentie urmatoarele explicatii, dupa cum urmeaza :
A.) pentru a se forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 CONDITII,
B.) Cu precizarea ca cele 2 conditii sunt OBLIGATORII sa existe si ambele conditii trebuie sa fie in acelasi timp si anume :
1-) In primul rand afla ca, femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR in cazul in care sperma ajunge in mod cert in vagin in urma unui act sexual/joc sexual/masturbari si asta se intampla in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. Actele sexuale, masturbarile, poate fi intretinut doar in una sau in toate cele 4-5 zile fertile situate inaintea zilei de ovulatie, sau FIX in ziua ovulatiei cand apare OVULUL in uter si acesta este VIABIL. Este determinat stiintific si medical ca OVULUL este VIABIL si poate fi fecundat NUMAI/DOAR in singura/unica zi si anume cea a OVULATIEI de un singur spermatozoid (rar mai multi) care pot sa provina NUMAI din sperma si NU si din lichidul preejeculator asa cum sustin unii agarici ageamii de pe acest site.
2-) Dar chiar si daca este indeplinita prima conditie si anume cea privind ziua fertila chiar si atunci trebuie sa fie indeplinita si cea de a 2-a conditie obligatorie pentru ca sarcina sa poate lua nastere si anume acea conform careia SPERMA autentica trebuie sa ajunge in mod obligatoriu si sigur IN VAGIN, indiferent in ce cantitate, in cel putin una din cele 4-5 zile ale perioadei fertile a ciclului menstrual.
Fiindca in cazul tau au lipsit practic toate conditiile atat cele necesare cat si cele obligatorii cum ar fi : SPERMA, PENETRAREA si este posibil ca masturbarea ''pasaricii'' sa NU fi avut loc intr-o zi a PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual, reiese ca in mod logic si normal formarea sarcinii teoretic devine IMPOSIBILA. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nici vorbă.

| ywar a răspuns:

Nu puteai draga sa spui ca ti-a bagat degetul la gaura? E atat de prost incat nici putulica nu poate sa si-o bage in savarina ta? Eu l-as parasi.

| orail a răspuns:

Nup. Nu e posibil.