| teletrade a întrebat:

Sunt foarte ingrijorata deoarece am facut petting cu iubitul meu. insa acum ma gandesc ca sa nu raman doamne fereste insarcinata. Nu a introdus absolut deloc penisul, nu a ejaculat in mine, nu mi-a introdus degetul care ar fi putut fi cu spermatozoizi, dar se juca cu penisul la vaginul meu ( in exterior ), si la un moment dat am simtit un lichid pe fund ( pe buca laughing ) dar, nu era sperma...sunt virgina. este riscul de a ramane insarcinata?

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din păcate, doar voi ştiţi ce & cum aţi făcut :)

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| pietrean a răspuns:

Tu nu ai nici 14 ani si deja faci "petting cu iubitul"? Cel care are 21 de ani? Dar te intrebi daca ai putea ramane gravida!
Nu crezi,ca INTAI,trebuia sa inveti tot ceea ce tine de viata sexuala? Ce sunt ovarele,cand se produce ovulatia,cat traiesc ovulele,cand pot fi fecundate de catre spermatozoizi,cat traiesc acestia,cad se produce fecundarea si cum,etc? Chiar daca esti virgina,sa nu crezi ca nu se poate ramane gravida(mai greu,dar se poate intampla)! Exceptia, intareste regula!
La naiba, virgina, dar faci sex oral, la 13-14 ani! Altii la varsta asta, se gandesc deja la viitorul lor!

| AdrianDihoricescu a răspuns:

Tu îţi dai seama că dacă rămâi însărcinată, şi poţi dovedi că eşti virgină, te îmbogăţeşti peste noapte?
În istorie doar 1 singura femeie se zice că a mai fost virgină şi a născut.
Dacă realizezi performanţa asta, contactează-mă happy pornim o religie, cerem scutiri de taxe, fonduri de la stat.

| skizz0 a răspuns (pentru AdrianDihoricescu):

Aoleu tu esti satanist?laughing), pentru ceilati in caz ca nu v-ati prins singura femeie virgina ce a nascut e maica domnului. Huooo satanistule

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru skizz0):

laughing Sper că era evident că eram satiric.

Răspuns utilizator avertizat
| Ammizzu a răspuns:

Nu cred.

| Valentino46Rossi a răspuns:

Imposibil sa fii insarcinatawinking

| LaryLarrrysaa24 a răspuns:

Nuuuu

| Ionut_Andrei_1998_0ZH9 a răspuns:

Nu... daca nu a ejaculat in vagin. nu poti fi insarcinata!