| anonim_4396 a întrebat:

Astazi am fost contactat de o prietena apropiata ca are o problema.
Deci ea are 14 ani si a stat cu un tip de 18 ani, se cunoasteau de mult timp si pana la urma s-au pus impreuna iar tipul respectiv cerea nuduri tuturor fetelor, are dovezi, si ei i-a cerut si nu i-a dat prima data, dar dupa, i-a dat o poza in lenjerie intimă ca mereu o santaja emotional ca daca nu ii da se desparte de ea. Si de fapt el avea o relatie in viata reala si doar a profitat de ea, si acum iubita lui i-a dat mesaj prietenei mele si a inceput sa o ameninte cu poza.
I-a mai cerut nuduri si unei copile de 12 ani si tipa aia i-a dat.
Prietena mea a zis ca vrea sa faca pace cu ei ca sa nu publice poza dar si ea are ss uri in care el cere poze nuduri minorelor si ba chiar unei fete ii zicea sa se dezbrace la web.
Ce poate face in cazul asta?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Plângere penală la poliție pentru posesie de materiale pornografice cu minori.

| Freya1 a răspuns:

Initial sa le spuna respectivilor ca a vorbit cu politia si ca daca nu se potolesc si nu sterg pozele o sa ii depuna plangere.
Daca nu reuseste asa, sa mearga la politie pe bune si sa arate dovezile, mesajele, amenintarile etc...

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

O sesizare la politie cu toate dovezile.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Sa vorbeasca cu parintii si sa depuna plangere la politie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A cui e vina de la toatã asta? A voastra pentru ca trimiteti poze unui pervers, el maxim se alege cu o amenintare si o micã amenda.