| Nikolaus a întrebat:

Salut.

Azi ma duc la ziua de naștere a unei colege de clasa. Ce flori să-i iau? Cadoul e fixat dar cu florile... Habar nu am. Ma gândeam la trandafiri roșii (știți ce reprezinta si voi si chiar asta vreau sa si subinteleaga, vorbesc zilnic cu ea etc.) dar nu știu câți la numar.Un buchet nu mi se pare prea recomandat, o sa fie putini băieți acolo si aia n-o sa vina cu buchete din 50 de flori scumpe asa ca un trandafir frumos ar trebui sa fie deajuns încât sa exprime ceea ce vreau eu. Deci pana la urma vad ca întrebarea se rezuma la Cati trandafiri roșii? happy

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ceea ce conteaza cu adevarat este gestul astfel ca numarul firelor devine nesemnificativ.Sunt convins ca nu se va ajunge la o competitie privind numarul florilor din buchetele primite. Eu personal as opta la 1 fir de trandafir. Succes.

| Emilian65 a răspuns:

Un trandafir rosu si frumos este de ajuns.

| R0R0 a răspuns:

3.Intr-un buchet.

| alexandramaria78 a răspuns:

Buna! Cred ca un cos cu flori ar fi mult mai dragut. Eu i-am cumparat prietenei mele un cos cu flori de ziua ei si a fost placut surprinsa. Iti pot lasa link-ul de unde am cumparat www.imodflowers.ro Sper ca te-a ajutat!