| nathan a întrebat:

bai deci am si eu o intrebare de ce prietena mea este atat de geloasa cand ma saluta fetele pe coridor sau ma roaga sa le ajut cu ceva cand ea stie ca pe ea o iubesc? dau funda ajutati-ma pls ca nu stiu ce sa fac:]

Răspuns Câştigător
| Ea12345 a răspuns:

Si eu sunt geloasa, ca de altfel orice femeie, dar nu exagerez. Explica-i ca nu are motive, iar daca tot continua asa, da-i o lectie. Spune-i ca nu vorbesti cu ea pana nu se potoleste.

Multa bafta!

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pentru ca te iubeste dar oricum exagereaza cu gelozia

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Ar trebui sa incerci sa-i explici ca gelozia exagerata il incatuseaza pe celalalt si duce in timp la alterarea unei relatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Eu am fost la fel cu prietenul meu la inceputul relatiei. Apoi am descoperit ca nu pot fi geloasa pe toate fetele care il inconjurau. I-am cerut (nu foarte politicos) sa renunte la acele fete care nu prea pareau amice si sa continue prietenia doar cu acele tipe care au prieten sau care nu reprezinta o amenintare pentru relatia noastra. Ca fata nu prea poti suporta toate colegele, amicele care ii fac avansuri iubitului tau. Tot ce trebuie sa faci e sa o asiguri ca niciuna din fetele care iti dau atentie nu e un pericol. Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| VampireBlood a răspuns:

Daca e geloasa inseamna ca teiubeste.Incearca sa-i spui sau sa-i demonstrezi ca o iubesti.

| nathan explică (pentru VampireBlood):

Pai da eu i-am expicat dar ea zice ca nu ca am vazut eu cum te uiti si tot feluri de chesit din astea si ma enerveaza imi vine nu o mai bag inseama da ea chiar nu vede ca eu nu ii fac asa? ori e chioara?happy

| VampireBlood a răspuns (pentru nathan):

Atunci chiar exagereazalaughing Spuine`i: daca eu iti faceam tie asa iti convenea?
poti sa te prefaci ca nu mai vb cu ea si sa-i spui ca o sa mai vb doar dupa ce se calmeaza si termina cu gelozia.

| AyliN98 a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu ea si sa incerci sa ii explici ca nu are motive pentru a fi geloasa, ca tu o iubesti doar pe ea, si ca cu timpul aceasta gelozie exagerata poate duce la despartirea voastra!

| bloodsucker a răspuns:

Nu m-au crescut cu bata de basseballrolling on the floor( se scrie baseballhee hee ca nu stiau ce-i aia, la noi in sat, copiii erau batuti cu bicele cam pana pe la 8-9 ani, daca copilu' avea draci in el, putea sa tina si pana pe la 10-11 ani, chiar 12! si dupa aceea, traditia spunea ca atunci cand un flacau isi va gasi consoarta, sa o bata bine de tot ca sa inteleaga cine-i bossu', iar cand o copila-si va gasi pereche, mai intai sa fie dulce si suava cu el, iar dupa vreo 15 saptamani, asa, cand ii castiga increderea, il pune la munci si de nu face tot ce trebuie asa cum cere copila, aceasta isi scoate gherutele si coltisoriiwinking