| Cricy a întrebat:

Bun, am si eu o întrebare cam stupidă dar nu stiu pe cine sa intreb. Ce se discuta la prima întâlnire? Puteti sa imi dati mai multe idei? Adică noi vorbim mult pe telefon, dar fata in fata nu stim ce anume sa zicem si de aceea m-am gandit sa va intreb pe voi. Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Ce discutați pe telefon, continuați și la întâlnire.

Răspuns utilizator avertizat
| georgyanaaa a răspuns:

Buna
pai la prima intalnire eu zic sa incepi cu inceputul asa este mai usor
primaoara va salutati si va luati in brate (parerea mea) va intrebati ce faceti, il intrebi daca mai vorbiti si in seara asta si incet incet poate veti ajunge la un sarut si va veti intanli mereu asata este parerea mea bafta

| Xaya a răspuns:

Eu zic ca depinde si de varsta pe care o ai... daca esti in perioada aia scoala-liceu puteti vorbi despre scoala. Ideea e sa afle cat mai multe lucruri pozitive despre tine pentru un inceput bun happy. Spui si tu despre nebuna de la metrou sau despre cum probabil vom crapa peste maxim 100 de ani fiindca dispar albinele si indienii strica stratul de ozon... Intreaba-l de ce ii creste parul in cap si incearca sa fii amuzanta fiindca baietilor le plac fetele amuzante si abordabile. Eventual poti sa ii spui ca il vei apara cu orice pret de nebuna de la metrou. Bafta!

| Xaya a răspuns (pentru Xaya):

Si mai poti pune o prietena sa te analizeze inainte de intalnire si sa repare orice defect fiindca baietii observa foarte usor detaliile astea si e delicata treaba fiindca suntem fete pana la urma

| KlArt a răspuns:

Orice! Important e să zâmbești.

Răspuns utilizator avertizat