| Clementine a întrebat:

Am o întrebare un pic mai stupidă. Ce aş putea să vorbesc cu un băiat la telefon? Prima dată vorbim despre ce am făcut in ziua respectivă, ce s-a mai întâmplat la şcoala, etc, după amuţim şi nu mai ştim ce să ne spunem. Deci, despre ce am putea vorbii?

3 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Intreaba-l despre hobby-urile lui.Despre ce ii place sa mai faca.
Daca de exemplu spune ca ii place wrestling-ul, intreaba-l care e luptatorul lui preferat.
Intreaba-l despre familie, despre muzica pe care o asculta. Intreaba-l :'' Hei, ai auzit melodia X sau Y? ''
Poti pune tot felul de intrebari prostesti, amuzante gen:'' Daca ar fi sa ai o superputere, care ar fi?'', sau ''Daca ai avea masina timpului, ce ai face?''

Poti sa il intrebi despre planurile lui de viitor, si din fiecare raspuns al lui, tu sa pui alte intrebari. Daca zice ca vrea la facultate, intreaba-l care facultate, si unde. Ce vrea sa faca dupa facultate, ce loc de munca sa aiba.
Puteti discuta despre mancarea preferata, despre sucuri, etc. Daca ii plac animalele, natura.
Gandeste-te ce iti place tie, si intreaba-l si pe el daca ii plac lucrurile respective, ca sa descoperiti lucruri pe care le aveti in comun.
Puteti povesti cele mai infricosatoare, amuzante, prostesti lucruri pe care le-ati facut. Cele mai ciudate chestii pe care le-ati mancat, farse facute colegilor sau prietenilor.
Daca stie sa cante la un instrument muzical, sau daca i-ar place sa invete sa cante la unul, si la care.
Ce il enerveaza la oameni (minciunile, oamenii incapatanati, etc.)

Sunt o multime de subiecte happy. Eventual te poti gandi ce vrei sa afli despre el, si sa il intrebi cand vorbiti.

O zi frumoasa!

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Poi despre lucrurile pe care le aveti in comun.
*-*

| LarisaXD a răspuns:

Il poti intreba de ce planuri are pentru acea zi, daca are ceva teme. apoi il poti intreba de vreun film, sau ceva melodii. restul o sa vina de la sine. mai mult ca sigur o sa aiba si el ceva de spus.