| Xlolx76 a întrebat:

Când apar simptomele unei sarcini, care ar fi acele simptome pe săptămâni?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Se ard becurile din lift

| corbulalbrosu a răspuns:

Primele simptome de sarcina reale, in general apar dupa cea de a 5-a saptamana de viata a sarcinii instalate. Simptomele pot sa se produca si sa afecteze in jur de 4-5 femei din 10, dar in cazul fiecarei femei insarcinate, simptomele se manifesta in general in mod foarte diferit : oboseala, somnolenta, greturi, senzatii de arsuri in stomac, pofte ciudate, etc, etc. Multa sanatate!

| Eireann a răspuns:

Fiecare sarcina e diferita si nimeni nu poate spune clar ce simptome o sa ai si cand o sa apara. Daca ai ramas insarcinata primul simptom si cel mai specific e lipsa menstruatiei. Alte simptome care apar destul de devreme sunt great de dimineata, urinare mai frecventa, oboseala, sani grei si umflati. Toate aceste simptome apar dupa 3-4 saptamani de la contactul sexual, nu faci sex neprotejat seara si a2a zi dimineata ai deja simptome. Nu e obligatoriu sa le ai sau nu pe toate, sefa mea la prima sarcina a venit la lucru pana cu 3 zile inainte sa nasca, se simtea minunat, foarte energica. La a2a sarcina a luat concediu in luna a4a si statea aproape numai in pat din cauza oboselii.