| Mydy a întrebat:

Când faci sex trebuie sa ai părul pubian sau nu (fetele)?
Fara misto, funda

Răspuns Câştigător
| TheSpecialOne a răspuns:

Nu ajuta dar nici nu incurca dar e preferabil fara.

19 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fiecare cu gusturile sale.
Se preferă unul foarte scurt, o mică frizură, sau chiar lipsa lui totală, etc.
Pa, pa.

| elena a răspuns:

De ce e parul pubian urat?

Fetele sunt obisnuite ca trupul lor sa fie curat si lipsit de fire inestetice de par. Cand incepe perioada de pubertate si firele negre incep sa-si faca aparitia, ne speriem repede. In plus, observam ca baietii sunt destul de parosi deja si, prin urmare, ei pot considera noile lor fire de par ca o caracteristica masculina.

Parul pubian insa nu se potriveste cu jucariile, papusile, desenele animate, filmele, literatura si arta. De aceea, fetele observa revoltate firele de par si daca parintii sau cei din jur nu le ofera informatiile necesare, acestea sunt sortite rasului.

Astazi, exista si cazuri in care chiar mamele le ajuta pe tinerele de 12 ani sa se rada. Un lucru destul de ciudat, am spune noi.

De ce avem par pubian?

Este o intrebare fara sens. E ca si cum ne-am intreba de ce barbatii au par pe piept, barba etc. Nu are importanta. Avem par pubian pur si simplu, iar acesta creste. Unii spun ca joaca un anumit rol. E un semn vizual care arata ca o fata este matura din punct de vedere sexual.

Parul pubian emana feromoni, ce provoaca atractie si dorinta sexuala. Femeile din triburile Pacificului de Sud il considera un fel de lenjerie intima pentru ca acesta previne intrarea fluidelor sau a altor obiecte mici in vagin.

El genereaza un gadilat placut, iar in timpul relatiilor sexuale actioneaza ca un tampon impotriva presiunii sau loviturilor puternice. Acestea si inca altele fac parte din scopul parului pubian, dar putem supravietui cu usurinta si fara el. Asa cum si barbatii supravietuiesc fara barba.

De ce renuntam la parul pubian?

Este dificil sa stabilim care era soarta parului pubian in antichitate. Dar stim ca de-a lungul istoriei, anumite popoare obisnuiau sa il elimine din motive religioase, printre care Persia, Turcia, Albania si Kosovo.

Dar adevaratul razboi impotriva lui a inceput o data cu aparitia costumelor de baie. Datorita designului acestora, se impunea indepartarea parului pubian.

Cand bikinii au fost inventati, a aparut si epilarea completa si astfel, ea s-a inradacinat ca un principiu de moda.

Se presupune ca si sexul oral este mai usor de practicat dupa o epilare totala. Si totusi, aceasta nu are nici o legatura cu igiena vulvei sau a vaginului, ba uneori chiar o agraveaza. Pielea se poate inflama si irita mult mai usor.

Multe femei isi epileaza parul pubian mai ales pentru ca pielea este mai sensibila la atingere si, prin urmare, placerea lor sexuala este mai mare.

De ce sa-l lasi natural

Aceasta este intotdeuna o decizie personala si trebuie respectata. Unele femei ar putea spune ca parul pubian este o parte din ele si ca li se pare un lucru frumos, nu le incomodeaza. Altele, in schimb, nici nu concep sa-si simta zona intima altfel decat ca pielea de bebelus.

| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

E decizia ta. Dar acum, conteaza sa-l duci la un salon de Coafura, sa iti faci dreadlocks si atunci v-a arata super bine, si o sa fii si la moda, GARANTAT!

| jasmine11 a răspuns:

Fara draga.radete.fara misto

Răspuns utilizator avertizat
| Monica_7453 a răspuns:

Buna. Rade-te, draguto :p.

| Monica_7453 a răspuns:

Ps: daca el se rade inseamna ca ar vrea ca si tu sa te razi, daca nu.e ok.xD

| WayToManySuckers a răspuns:

Ar cam fi frumos sa fie cheala tot timpul laughing Dar nici sa nu fie Padurea Amazoniana laughing Ce intrebare ciudatahee hee

| ralu_1668 a răspuns:

Normal parul pubian ne protejaza de bacterii dar nu e o necesitate si nu mai e la moda stai linistita in general baietii mai nou prefera fara...cum te simti inlargul tau

| Kassandra1408 a răspuns:

Depinde de fiecare - daca el iti face oral, iti recomand sa te epilezi total. Dar daca te iriti, mai bine numai o singura data pe saptamana - nu se va vedea urat- dar nici sa nu lasi padurea amazoniana sa iti creasca. Eu de obicei fac asta cand sunt pe stop, si apoi o iau de la 0 laughing Pe tip nu il va interesa asta, trust me

| dididiana a răspuns:

Pai nu...ca arata naspa

| Justmeee a răspuns:

Depine,unora baieti le place ca partenera lor sa aiba par pubian, chiar li se pare foarte "sexy" iar altora nu le place! Depinde de baiatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mereu ma epilez inainte de...mi se pare mai frumos asahappy

| AndreeaWTS a răspuns:

Depinde cum reacționează și pielea ta.
Dacă te iriți de la epilat sau de la ras, renunță.
Mult mai aiurea pentru băieți e să fi iritată în acea zonă.
În cazul ăsta ia-ți o mașină de tuns și tunde-te foarte scurt.

| ZeroCool_9224 a răspuns:

Trebuie sa il ai impletit

| makaveli_9283 a răspuns:

Fetele iti vor spune ca depinde de cum te simti tu mai bine.
Insa pentru noi baietii nu e foarte atractiva o pasarica paroasa.
Sfatul meu e sa folosesti o crema depilatoare ca sa nu te iriti.

| InNa_9572 a răspuns:

LollaughingNormal ca nu trebuie sa ai.e mult mai igienik fara si e ceva ft normalwinking

| catalinablonda a răspuns:

Eu zic ca e mai bine fara

| CuCartilePeFata a răspuns:

Nu e obligatoriu sa il razi, poti sa il tunzi sa nu fie mare. prietenului meu nu i-a pasat (a meu e tunsbig grin), nu l-a deranjat. ii spune aricihee hee.
Nu toti baietii sunt la fel, ar trebui sa il intrebi pe prietenul tau cum prefera, cu par sau fara.
O zi buna