| IanisCrsiti a întrebat:

De ce toți băieți zic ca dacă se epileza sunt gay? Toți băieții și toate fetele trebuie se sa epileze mai ale pubian și axile. Pe parul pubian sunt cei mai mulți microbi.
P.S. Cineva pe insta sa vb?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca toti homosexualii se epileaza si prin analogie, cine se epileaza este Gxx.
Microbii nu sunt pe parul publian, ci pe pielea nespalata, fiindca aceea transpira si prin ea se elimina toxinele.
Parul protejeaza pubisul si organele genitale de atingerea hainelor, sa nu se irite prin frecare.

| Violleta2022 a răspuns:

Vad ca ai doar 14 ani.
Vrei te rog sa-mi explici de ce vrei tu sa-ti razi parul pubian, care abia acum iti apare? Ce crezi tu ca ti se intampla, daca creste acolo?
Este vremea sa incepi a lua lectii sexuale de la taticul tau. roaga-l sa aveti o discutie ca intre "barbati" sa-ti explice el ce se intampla cu un cuc la 14 ani, cum este cu igiena locala zilnica, cu apa calda si sapun, cum se spala corect cucul si testiculele, anusul samd.
Stiu ca-i jenant pe moment, dar ai nevoie sa stii lucrurile astea, care sunt atat de normale si firesti in viata noastra.

| Freya1 a răspuns:

Am trebui să nu mai iei in seama toti nebuni.Nu e nimic gresit in a te epilat, cum ai zis si tu mai ales in zonele in care e necesar.
Eu sunt pro epilat mai ales cand e vorba de zona intim, subrat, burta sau chiar piept daca e cazul.

| Invictusman a răspuns:

Eu nu cred ca o fata ar sta cu un băiat foarte păros + ca e inestetic.

| Dintrebare a răspuns:

Cine zice ca epilarea are legatura cu orientarea sexuala e prost sau nebun. De ce ai lua in seama ce zic astfel de oameni? Parul din zonele axilelor si parul pubian avea un rol atunci cand igiena oamenilor nu era asa buna cum este acum. Pentru ca era o bariera de protectie anti-microbi. Acum singura varianta decenta si demna de a fi luata in seama, daca iti doresti sa ai o igiena buna si usor de mentinut, este epilarea zonei pubiene si a axilelor

| FantasyBoy a răspuns:

Corect, e normal sa te epilezi, asta nu inseamna decat ca-ti pasa de igiena si de look-ul tau, nicidecum ca ai apartine unei minoritati sexuale. Vremea "tufisurilor"a trecut de multe decenii...

| StancuTomita43 a răspuns:

Calinflorin.29 te astept la o vorba

| alexTHEbombăr a răspuns:

Daca ai par esti smecher