| Roman_Catalin_1994 a întrebat:

Care ar fi cauza sângerării unei femei atunci când face sex!?! Uneori chiar foarte tare...

6 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Multe chestii nasoale. Sa se duca la ginecolog cat mai repede.

| corbulalbrosu a răspuns:

In astfel de cazuri se poate presupune ca cel mai probabil mucoasa vaginala este afectata de o boala fiziologica sau de o boala infectioasa. Insa este posibil ca sangerarea sa provina si din zona cervicala si in acest caz poate fi vorba de o afectiune mai grava. Este indicat si recomandat ca femeia care se afla/ confrunta cu o astfel de situatie sa se prezinte cat mai urgent la ginecologie pentru o consultatie obligatorie, necesara si mai ales binevenita in cazul in care este activa sexual. Multa sanatate!

| Violleta2022 a răspuns:

Sangerarile in timpul sexului, fara ca femeia sa fie in perioda menstruala, poate avea multe cauze: chisturi, fibroame, tumori, dispalzie de col uterin (rani pe colul uterin care netratata imediat poate duce la cancerul de col uterin) samd.
Asa ceva nu este normal si recomand sa se mearga la investigatii ginecologie de urgenta, ca nu-i de amanat.

| SG1995 a răspuns:

Dacă nu e virgină sau la ciclu, probabil ceva probleme la nivelul epidermei sau altele mai nasoale.

| AliGab a răspuns:

Raspunsul il gasiti la ginecolog

| Quatae12 a răspuns:

Ginecologul îi va explica mai bine happy