| Lecaalex123 a întrebat:

Salut, care e diferența între activ și pasiv sexual?

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Activul se misca iar pasivul sta capra

| RoCkKiD a răspuns:

Cum zicea un intelept. "depinde de care partea a penisului te afli" happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nici una, rezultatul e acelaș.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Asta tine mai mult de cei homo deoarece vor sa se faca o analogie cu barbat/femeie. Si acolo unul dintre barbati este activul (barbatul), iar unul este pasiv(femeia).

| Mosotti a răspuns:

Activ este acela care o introduce, si pasiv e ala care o primeste.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Acesti termeni se folosesc la homosexualii barbati. Nu zic gay, deoarece sunt si bisexuali.
La acestia sunt: pasivi, activi si versatili. Pasivii este ca si femeia: primeste penisul in fund, in gura. Activul il baga. Versatilul le face si pe una si pe cealalta. Dar regula se respecta exact soar la sexul anal, deoarece la sexul oral poate fi si doar versatil.

| Alexandra8963 a răspuns:

Activ e cel care o bagă, pasiv e cel care o primește...