| Ionică a întrebat:

Ce isi doreste un barbat de la o femeie? Multumesc!

11 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Isi doreste calitatile pe care le are el si pe langa si calitatile pe care nu le are.

NOname
| NOname a răspuns:

Dragoste, afectiune, respect, apreciere, sinceritate si nu in ultimul rand sex.winking

soothe
| soothe a răspuns:

Sex, sa fie "grasa" (adica sa stie sa faca mancare buna), frumoasa si devreme acasa. Apoi toate celelalte lucruri frumoase si bune pe care le au, le stiu, le fac, le pregatesc, le ingrijesc, unele femei. si de cele mai multe ori, copii la momentul potrivit. Nici nu sunt pretentiosi, ei barbatii! happy

| madagascar a răspuns:

Depinde de varsta pe care o au, la inceput sa experimenteze si dupa ce se satura de experimentat vor o persoana desteapta, frumoasa, puternica, iubitoare, fidela si care sa nu exagereze si sa nu fie isterica si geloasa, de fapt daca el o iubeste si daca ea il iubeste totul vine de la sine

| carmin a răspuns:

Depinde.Fiecare are gusturile lui.Modul de a gandi!
Majoritatea vor in felul urmator:
Priviri, zambete, aprobari.
Sex
Incredere
Sa nu le arate ca sunt mai bune si mai destepte
Sa nu fie cicaliti
Sa nu li se umble prin lucrurile personale
Sa nu fie constransi
Sa nu te gandesti numai la tine
Gospodina
Slaba (manechin)
Frumoasa
Ingrijita
Respect reciproc
Atentie
Fericire etc
E greu sa scrii despre un asemenea subiect. Evident, nu poate existaun singur raspuns.Pentru ca nu toti barbatii sunt la fel.Si nu toate femeile sunt la fel.Ideea e ca ar putea fi mai multe chestii pe care barbatii le vor de la femei si pe care de obicei nu le primesc pentru ca femeilor nu le sta in fire sa faca anumite compromisuri.si viceversa!
Un barbat ar putea vrea ca femeia lui sa fie mai ingaduitoare cu toate problemele pe care le are el. El isi doreste libertatea de a avea vicii. Vrea sa nu i se impuna sa nu fumeze, vrea sa bea cand are chef, sa se uite la fotbal in liniste, sa se intoarca acasa tarziu.
Altii vor sa se considere liberi.Sa li se ierte cand inseala, sa isi permita tot felul de chestii in timpul unor partide de amor.
Cei seriosi, vor sa fie intelesi, respectati, vor sa li se vorbeasca liber. Vor sa simta ca femeile ii iubesc cu adevarat. Femeile ar trebui sa le demonstreze ca merita sa se implice intr-o relatie serioasa, ca nu exista posibilitatea de ai trada si prin urmare, de ai face sa sufere si viceversa.
Iar in ceea ce priveste femeile. e greu sa imi dau cu parerea.Sunt barbat.Nu am experiente ca femeie. Cel putin nu in viata asta. dar desigur.as putea sa imi dau cu parerea.
O femeie nu ar putea vrea prea multe de la un barbat. Exista mai multe tipuri de femei.
Femeia care cauta lux si confort. Cea careia nu-i pasa daca tipul e tanar sau batran, bolnav sau violent, ci care umbla dupa traditionala ''zestra''. Pentru ea conteaza mai mult imaginea pe care si-o face in jurul prietenilor si a lumii, in general.In viata de cuplu, sunt dispuse sa suporte batjocura, in orice forma posibila.
Alte femei vor doar siguranta.Probabil victime ale societatii, maltratate in copilarie, sau poate cauta un loc sigur, fara griji, un trai decent.In cazul acesta se poate ajunge si la iubirea adevarata.La compatibilitate. Dar nu de fiecare data.Depinde daca barbatul ii ofera tot ce are din pura mila sau iubire. Iar daca femeile care vor aceasta siguranta, o primesc, este inevitabil sa inceapa sa iubeasca.
Desigur, sunt si acele femei care cauta un iubit adevarat, un romantic incurabil.Sunt cele care vor surprize din partea partenerilor, originalitate.Sunt cele care vor iubirea de hipiot big grin. Pentru ele nu conteaza daca nu exista o situatie financiara foarte buna. Ele vor o familie fericita, vor ca partenerul lor de viata sa-si iubeasca copiii, sa munceasca cinstit pentru bunurile din casa.Sunt cele care vor mai mult dragoste decat sex. Vor ca atunci cand vorbesc sa fie ascultate, sa fie intelese, sa li se ia in considerare opiniile.
big grin
Bafta.

| stefangeles a răspuns:

Afectiune si sex, scurt:

| Catalion a răspuns:

Sa fie frumoasa. Crede-ma ca asa e. Eu sunt baiat si i-am auzit si vazut pe multi baieti cand spuneau ca vor sa aiba o iubita cumsecade si desteapta, dar pe urma cand au intalnit o fata cumsecade si desteapta, au refuzat-o fara sa stea pe ganduri pentru ca nu era si frumoasa. Pana l-a urma i-am vazut ca si-au facut iubite frumoase, dar era evident ca nu erau de prea de incredere si nu aveau o inteligenta incat sa se laude. Oricine a observat asta l-a ele, pana si ei, dar aveau cu ce sa se laude, asa ca in afara de frumusete, in acel moment nu conta nimic altceva pentru acei baieti pe care ii cunosc destul de bine.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liniste, iar cine nu-i de acord cu mine o sa fie cand o sa se insoare thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de barbat. Unii isi doresc o femeie alaturi care sa-i faca sa uite de griji si tot ce-i inconjoara, altii sunt doar pe interes sau doar sex... iar unii(cred ca cam multi in zilele noastre)stau doar din plictiseala cu o femeie.
Depinde din ce categorie face parte barbatulhappy

| CatalinaMarina a răspuns:

Isi doreste totul!