| meinteil a întrebat:

Salut ce parere aveti despre barbatii care vor sa ramana celibatari?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca asta este dorinta lui, atunci sa-i fie de bine! mana dreapta ii va fi probabil cea mai fidela prietena iar la batranete, uitatul pe pereti singur in casa, ii vor tine de uart in zilele lungi d eiarna.
Sincer, consider ca nu-i fericire aia de nu o poti impartii cu cineva! Trebuie sa fii al naibii de egoist ca sa nu accepti sa imparti nimic cu nimeni si sa crezi ca un nebun, ca nu ai nevoie de nimeni ca sa fii fericit!
Fiecare pasare pe limba ei piere!

| UzOm a răspuns (pentru Violleta2022):

Hăhă! În era internetului și a jocurilor video ce bat spre realitate, tu chiar crezi că la bătrânețe o să stai uitându-te pe pereți? Ce mână dreaptă când ai atâte gagici singure prin cluburi. Să împarți cu cineva fericirea ta înseamnă să renunți la acea parte pentru persoana ta mult "iubită". Cine e atât de dement încât să încerce așa ceva?
Oricum văd că ești împotriva persoanelor ce își doresc o viață simplă și fără atâtea probleme pe cap. Good girl/woman!

| Vitezaaaa a răspuns (pentru UzOm):

Nu trebuie sa te mire mentalitatea ei redusa. Daca a crescut mai mereu intr-o relatie iti dai seama ca o sa ridice asa ceva in slavi. E ca blondul care spune ca doar blonzii sunt inteligenti / frumosi etc etc. Nu isi vede propria ipocrizie si prostie.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sunt putini dar foarte hotarati. Se conduc dupa principiul : de ce sa te complici prin cumpararea "vitei" intregi, cand poti foarte simplu sa cumperi carnea proaspata si frageda doar atunci cand ti se face pofta si mai ales... la kg. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o părere buna despre toți oamenii care vor sa fie celibatari.

Răspuns utilizator avertizat
| ălkjmhgf a răspuns:

Consider că e alegerea lor personală și nici eu, nici alții n-ar trebui să-și dea cu părerea sau să judece. Sunt multe motive care se pot afla în spatele acestei decizi. Cum ar fi dorința de libertate. Mulți bărbați nu vor să renunțe la asta, la a fi propiul stăpân și a nu răspunde în fața nimănui pentru acțiunile lor. Atunci când ești singur, faci ce vrei și când vrei, mergi unde vrei și cu cine vrei, fără nicio restricție. De asemenea pot fi încă imaturi și nu-și doresc să aibă responsabilitățile pe care le implică o căsnicie. Unii bărbați încă copilăresc și le face plăcere să trăiască așa. Mai sunt bărbați care pun cariera pe primul loc, care au alte idealuri ce țin de asta. Există și cei ce se tem de o posibilă căsnicie eșuată, așa că se mulțumesc cu aventuri sau poate așteaptă acel om perfect care să-i mulțumească din toate punctele de vedere ori un act li se pare nesemnificativ. Oricare dintre motivele astea sau altele ar fi, important e ca alegerea făcută să le fie benefică.

| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Rămân sănătoși la minte

Răspuns utilizator avertizat
| Vitezaaaa a răspuns:

Nu stiu daca a fost la misto sau nu dar primul comentariu e cel mai bun. Femeia din ziua de azi s-a dus mult la fund. Atatea pretentii, atatea basini. Partea cea mai rea nici nu e asta. Partea cea mai rea e ca a uitat cum sa se comporte ca o femeie. Vezi peste tot fete si femei in gura cu " vreau un barbat care sa stie cum sa se comporte cu o femeie" dar daca le intrebi daca ele stiu cum sa se comporte cu un barbat, mucles. Dar ce este nou? De fel cei mai praf au pretentiile cele mai mari. Nimic de comentat sa ai pretentii daca ai ce sa oferi in egala masura!

Răspuns utilizator avertizat
| Vitezaaaa a răspuns (pentru meinteil):

La ce varsta are ea numai fata numai este, poate exponata de muzeu. As vrea sa iau fiecare parte sa ii explic cat de stupid suna dar stiu ca la varsta ei pe o ureche intra si pe alta iese. Ce sa mai zic de partea in care zice si sa crezi ca un nebun, ca nu ai nevoie de nimeni ca sa fii fericit! ). Ea face parte din multimea care fericirea lor depinde de altii. De aia toti isi tai venele cand dau de rau. Nu zic neaparat ca e 100% bine si sigur sa stai singur dar daca esti intr-o relatie fa in asa fel sa nu depinzi de celalalt. Cel putin la mine asa merge. Cine stie pentru cat laughing.