| anonim_4396 a întrebat:

Salut,ce sa fai daca la momentul dat nu stiu ce sentimente simt fata de persoana iubita..sunt confuza privitor la relatia noastra..pe deoparte vreau libertate pe de alta nu vreau sa ma despart de persoana iubita..cum se procedez in situatia data?

4 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Fii tu in tot ceea ce simti. Vorbeste si cu el deschis. Daca te va intelege inseamna ca este al tau.

| h3r a răspuns:

Buna.
Nu am prea inteles la inceput, insa o sa-ti dau un sfat.
In primul rand, nu mai e persoana "iubita" daca tu esti confunza. E doar o persoana.
Ar trebui sa mai discuti cu partenerul, cat se poate de serios. Vezi ce reactie are si care sunt sentimentele pentru tine ( in caz ca ai nelamuriri).
Vorbeste serios cu el si mai asteapta putin, poate o sa-ti revii, fara confunzii.

Take care.

| Eunyce a răspuns:

Vorbeste cu persoana iubita. Explica-i prin ce treci si roaga-l sa te ajute in a depasi aceasta situatie, sa dezbateti impreuna problema. Cred ca e cazul sa iti pui in ordine prioritatile, dorintele, gandurile si sa iti dai seama ce conteaza cu adevarat pentru tine. Fa pur si simplu curatenie in inima si mintea ta, astfel te vei simtii mai usurata.

Stiu ca e usor de spus, dar daca iti doresti si lupti vei reusi. happy

| Vallerie a răspuns:

Te-as sfatui sa stai de vorba cu el si sa ii zici ce smti..Atunci va veti clarinica toate neclaritatile si vei intelegi ce trebuie sa faci. Sau daca acest lucru ti se pare complicat ascultati inima, in adincul ei este raspunsul; incepe a gindi pe pasi cum r fi:1. De ce nu mai am incredere in el, 2. Mi-as putea recupera increderea oare...si tot asa mai de parte. Vei vedea singura concluzia.
Funda?