| Foughtknight a întrebat:

Salut, ce vrea o fata de la un baiat de 15 ani? Vreau sa spun ce o intereseaza pe o fata la un baiat? Ex: Stil de a vorbi, de a gandi, modul in care se imbraca, cultura generala(cred ca s-a strecurat un mic pleonasm xD), aspect, inaltime, corp(ma refer la musculatura) :/ s.a.m.d.

Problema mea? Este o fata la mine in clasa pe care o plac si (voi deja v-ati dat seama ce urmeaza sa zic big grin) nu stiu cum sa procedez, sau, cel putin sa aflu daca am vreo sansa.

Acum chestia e ca as vrea sa o fac macar sa-si dea seama de acest lucru saaaau cum sa ma comport cu ea in asa fel sa ma placa intr-un fel sau altul.

Faza interesanta e ca unii colegi au observat acest lucru siii, bineinteles au comentat(stiti voi chestii de-alea cu "oooo" sau "ce bine le sta") dar ea a avut o reactie oarecum ciudata ca n-a zis absolut nimic si doar a plecat in banca(ghinion ca se sunase de intrare(asta fiind la scoala(cam multe paranteze, nu? O sa-ti fie greu sa le citesti xD))) aaand of course nu am precizat de colega ei e banca (cacofoniiiie, imi pare rau, n-am cum s-o evit tongue) care vede acest lucru si comenteaza in mod excesiv precum "suflete pereche" (asta pentru ca vede ca vin eu prin zona tongue) (PS: trebuia sa folosesc paranteze in loc de ghilimele).

Aaa si mai e o chestie Trebuie sa fiu mai serios vesau mai "copil"?
Ma refer ma modul in care ma comport. Apropo, daca stau pe langa ea mai mult timp si incerc sa ma apropii e posibil sa observe si sa ma evite, sau e cazul sa iau o pastila de inima sa ma agite destul de mult incat sa am destul curaj =) (glumeam cu privire la faza cu inima, dar vorbeam serios in privinta curajului :/)(paranteza)

Acum stiu ca par un disperat, mai ales daca ne uitam la categoria la care am bagat intrebarea, dar nu aveam alta soutie ca nu o puteam baga la Casa si Gradina.winking

Grabiti-va ca vreau raspuns rapid happy Si sincer(paranteza(in special fetele))
Apropo, nu astept raspunsuri de-alea stupide de genul "Du-te ma la scoala lasa fetele" s.a.m.d. tongue

Răspuns Câştigător
| Beccaaa a răspuns:

Fetele sunt atente la detalii. Daca indeplinesti conditiile idealului ei personal de "baiat perfect" e bine.
PS: Fetele sunt diferite, au preferinte diferite. Nu te gandi ca daca uneia ii place ca un baiat sa fie cuminte asa le place tuturor.
Sfatul meu e sa te apropii de ea tachinand-o, dar nu fi prea nesimtit. Tu o cunosti, tu i-ai observat comportamentul, iti poti da seama ce ii place si ce nu.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

O fata isi doreste de la un baiat sa fie frumos si sa nu fie prost. Daca aceste conditii sunt indeplinite, eventualele defecte sunt trecute mai usor cu vederea.

| Emilian65 a răspuns:

Stii ce vrea fata de le tine? Sa te invete sa scrii corect.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Femeie nu e un obiect, Ba! sunt diferite, afla de la fata asta pe care o placi ce vrea, tu crezi ca toate fetele de 15 ani gandesc la fel, si vor aceleasi lucruri de la un baiat, eventual le vrajesti cu aceleasi replici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Stil de a vorbi, de a gandi, modul in care se imbraca, cultura generala(cred ca s-a strecurat un mic pleonasm xD), aspect, inaltime, corp(ma refer la musculatura) "
alea conteaza la barbati, nu la copii de 15 ani. rolling on the floor faza tare cu " cultura generala. in ziua de azi e cautat portofelul din buzunar cat e de mare nu cel al mintii. sa fim realisti.

ps. dupa primul "s.a.m.d." m-am oprit, dar ce am zis mai sus trebuia zis ca am ras cu lacrimi. mersi