| sskrillex96 a întrebat:

Crede cineva in zicala "... daca te iubeste se va intoarce..."?

9 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Da.Când eşti tânăr, eşti prost.Nu gândeşti ca un om matur.Nu eşti în stare să iei deciziile potrivite.E normal să greşeşti.Şi te trezeşti când deja e prea târziu.Se numeşte viaţă.

| mihaelaa18 a răspuns:

Buna happy
Sincer eu nu cred in aceasta zicala... spun si asta din proprie experienta. Daca un om te iubeste, nu pleaca de langa tine, va ramane acolo langa tine, indiferent de probleme.Cine pleaca,consider ca nu te iubeste suficient de mult, pentru a ramane acolo langa noi.
In principiu oamenii care pleaca, nu se mai intorc, iar daca se intorc, nu vor mai fi niciodata la fel happy

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Oamenii normali nu

| RAY a răspuns:

Daca ai un cont gras in banca da se va intoarce sigur 100%, eu nu cred in nici o zicala, povesti, cine mai iubeste in ziua de azi?

| corbulalbrosu a răspuns:

Doar cei naivi laughing

| Ibrahimovic a răspuns:

N-am mai auzit de zicala asta, insa pare interesanta. Nu prea stiu ce sa cred despre ea. Intr-un fel da, se spune ca unele persoane nu iubesc decat o singura data in viata si ca se intorc la ceea ce au iubit. Dar altele, nu. Ajung sa descopere alte persoane si cu timpul uita. Deci, e cam cu doua capete zicala asta.

| frostxtq a răspuns:

Nu. Daca te iubeste ramane, nu pleaca! In concluzie, daca pleaca nu se intoarce si chiar daca se intoarce nu te iubeste si se intoarce de nevoie.

| TimoTimo a răspuns:

Da. De exemplu, eu m-am despartit de fosta mea iubita din cauza mamei sale si i-am spus ca nu o mai suport ( pe maica-sa)
Ne-am despartit...
Si crede-ma ca si acum m-as intoarce la ea sa o iau la mine acasa.

| GS_Sebastian_1997 a răspuns:

Da,dar nu in totalitate.Adica..ai iubit pe cineva..acel cineva te-a ranit si tu ai decis sa pleci.Te-a ranit atat de tare si ai suferit atat timp, incat devi mai puternic..deprinzi o lectie si esti hotarat sa pleci, sa nu mai nici o legatura cu persoana respectiva. Poti reusi sa uiti de aceea persoana. daca chiar nu a fost menita sa ramana in viata ta sau. poti sa te reintorci la ea..tot fiind cautat de respectiva, sau vazand, crezand ca merita o.a nu stiu cata sansa. Am patit sa ma intorc, nu de multe ori, dar... daca principiile mele vor fi incalcate dureros, probabil ca o sa acumulez destula putere cat sa arunc totul in trecut si sa nu mai ma intorc acolo.