| ELITE00BAT a întrebat:

Salut credeti in zodii? Eu sunt rac si imi place de o fata si am aflat de curand ca e zodia berbec ce sa fac?

5 răspunsuri:
| IDamon a răspuns:

Nu cred in zodii

| sorina_1401 a răspuns:

Rac si Berbec? Apa si Foc, ca doua poluri opuse. Nu stiu unde ti-ai gasit Berbecul, dar o sa fie foarte greu (daca nu chiar imposibil) sa-l suporti pe copilul zodiacului. Teoretic, dupa toate regulile artei, ar trebui sa-ti spun "nici sa nu te gândesti". De ce? Sa le luam pe rând.

Probabil ca a fost dragoste la prima vedere, fiindca Racul are tendinta de a fi foarte protector, iar Berbecul are cu siguranta nevoie si de compasiune si de întelegere si de multa, multa dragoste. Ai sa descoperi destul de curând, însa, ca Berbecului îi place sa vada si sa faca lucrurile foarte exact si cu claritate. Adâncimile pe care le vezi tu, nuantele si finetea detaliilor, mai ales în ceea ce priveste viata sentimentala, nu prea sunt apanajul Berbecului. Nu numai ca va trebui sa faci apel la toata întelegerea si toata daruirea de care esti capabil (si poate înca un pic...), dar va trebui si sa suporti multe chestii care nu se potrivesc naturii tale : critici directe, la obiect, în care Berbecul este specialist, o atitudine de "ce-i în gusa si-n capusa" care te poate rani foarte usor, fiindca sensibilitatea semnului tau are nevoie de adevaruri spuse cu ceva mai multe menajamente decât este în stare un Berbec. Da, ai ghicit, nu prea are tact!

| unknown17 a răspuns:

Eu nu cred in astea. daca sentimentele sunt puternice si exista acea,, chimie'' eu zic, ca nu e nevoie ca zodiile sa fie compatibile din punct de vedere astrologic