| anonim_4396 a întrebat:

Salut,cum as putea sa ma bag in seama cu fetele? in viata reala cum ar veni nu-mi sta in fire sa ies pe afara cum ies de obicei si sa ma leg de fete asa fara sa le cunosc,nu am farmecul altor baieti care se baga in seama,au vorbele alea la ei,si vezi doamne le vrajeste numa din vorbe, si sunt gata sunt iubitele lor, eu sunt mai timid, mai la locul lui.Imi doresc din tot sufletul meu sa am o iubita,am foarte multa iubire de oferit,imi place sa fiu grijuliu cu persoana care ma iubeste,sa i ofer toata afectiunea mea, absolut totul, dar ca din cate vad nicio fata nu este interesata de mine. Ceva sfaturi? Chiar m-am saturat, de ce oare viata asta poate sa fie atat de nedreapta fata de unii.

6 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Rabdare, mai, rabdare.

| MidnightR a răspuns:

Alea cu 2-3 vorbe pac "vrei sa fii iubitul meu" prin filme poate sa vezi.
Nu vad vreo fata cat de cat desteapta sa se lase cucerita de primul tip care vine si ii arunca 3 vorbe frumoase.

| lBroken69 a răspuns:

Parerea mea,e ca unii baieti de genul de care ai spus tu sunt chiar penibili, niste curvari, cati ani ai? Pe ce clasa esti? Nu tuturor fetelor trebuie sa le placa de tine, baga-te in vorba cu ele, prin grupurile in care stau/prieteni etc. Poti incepe sa vorbesti pe facebook prima oara.dar mai bine ar fi in realitate..astept sa imi raspunzi la intrebari big grin

| Flavius1998 a răspuns (pentru lBroken69):

Salut.

Am 17 ani, trec clasa a 11 -a...

Na pe facebook nu prea stiu cum sa ma bag in seama, ce sa le zic un "Buna" "ce faci?" si nu stiu cum sa ma mai bag in seama, despre ce subiect sa mai discut mai departe... + ca mi-e frica sa nu o dau in bara. Na stiu ca nu "ma mananca" dar nu stiu dc am frica asta sa nu o dau in bara... Mai ales daca ar fi sa ies undeva cu o fata, nu prea sunt vorbaret, nu stiu cum sa ma bag eu in seama.

| lBroken69 a răspuns (pentru Flavius1998):

Fii tu insuti! happy Vorbeste, glumeste, fii deschis, depinde de tine, dar si de fata cu care vorbesti.Nu trebuie sa fii cu o fata, doar asa ca si chestie sa fii, prima oara ar trebui sa iti inceapa sa iti placa de una, si dupa sa te bagi in vorba. Daca vrei vorbim, si o sa incerc sa te ajut... ( P.S. sunt mai mic ca tine )

| Diamoand12 a răspuns:

Opinia mea este ca fetelor le place sa fie alintate, sa le oferi complimente, nu cadouri.Fii sincer cu ele. Vorbeste din suflet.Nu te da alta persoana, fii tu insuti!