| Unlocked a întrebat:

Sal,cum as putea sa ma bag in seama cu fetele? Cu facebook-ul din cate vad nu rezolv absolut nimic,primesc likeuri,commuri gen:esti frumos,dragut,dar degeaba. Iarasi in viata reala cum ar veni nu-mi sta in fire sa ies pe afara cum ies de obicei si sa ma leg de fete asa fara sa le cunosc,nu am farmecul altor baieti care se baga in seama,au vorbele alea la ei,si vezi doamne le vrajeste numa din vorbe,si sunt gata sunt iubitele lor, eu sunt mai timid, mai la locul lui.Imi doresc din tot sufletul meu sa am o iubita,am foarte multa iubire de oferit,imi place sa fiu grijuliu cu persoana care ma iubeste,sa i ofer toata afectiunea mea,absolut totul, dar ca din cate vad nicio fata nu este interesata de minestraight face. Ceva sfaturi? Chiar m-am saturat, de ce oare viata asta poate sa fie atat de nedreapta fata de unii.straight face

9 răspunsuri:
| iubesc a răspuns:

Buna..lasa si tu linkul tau de facebook si cine o sa te placa te cauta. bafta!

| LittleShyDevil a răspuns:

Buna seara! Hmm, "Le vrajeste prin vorbe", ele pun "botul" si cam la atat raman la vorbe, nimic altceva. Trebuie si fapte. happy Esti timid si ce este rau in asta? Crede-ma nimic, asa esti tu, pe unele fete misterul le atrage sa cunoasca necunoscutul daca pot sa zic asa. Exista un dar, dar nu te astepta sa iti cada din cer ca nu se va intampla, am incercat si eu asta, nu mergelaughing))
Calca un pic, numai un pic pe timiditatea aia si saluta fetele, cauta un subiect comun, orice, muzica, etc, etc, etc, nu cred ca este nevoie sa le precizez. Ai multa iubire de oferit, dar sincer nu cred ca pentru orice fata care iti apare in fata. Cauta, cerceteaza, asteapta si o vei gasi pana la urma pe cea care este pentru tine si cea care va stii sa iti ofere la randul ei iubire. Nu stiu daca te-am ajutat, dar ai incredere in tine. O seara buna! happy Ai grija pe cine iubesti. tongue

| неизвестныйй a răspuns:

Pentru ca o fată să apuce să fie interesată de tine trebuie să te cunoască! Dacă tu nu vorbeşti cu nici-o fată, cum ai vrea să te cunoască cineva?!
Abordat nu, facebook nu, păi cum altfel vrei? Să vină ea la tine?!

| maria_7379 a răspuns:

Eu zic sa fi tu insusi. Daca o fata va fi interesata de tine va fi pentru ca vei fi tu insusi. Nu incerca sa pari "perfect". Si cu mine a fost viata nedreapta insa cu putin noroc in viata mea am gasit iubitul ideal pe facebook. Am fost eu insasi si acum suntem impreuna. Iti spun norocul va veni cat mai curand in viata ta chiar cand nu te astepti.

| BebelusMIKiY2 a răspuns:

Viata!

| Twichh a răspuns:

Exact la fel sunt si eu, pe facebook primesc like uri etc, dar degeaba straight face. Te inteleg...

| Unlocked explică (pentru Twichh):

Na vezi cat de absurd poate sa fie straight face.Ii dincolo de mine pur si simplu nu inteleg.

| Twichh a răspuns (pentru Unlocked):

Asta e ...Capu sus! Noi cei timizi suntem mereu impinsi la marginea societati. Stii? Tot vad fete care se descriu ca fiind timide, dar de fapt sunt cele mai mari panarame. Asta e viata, asa ca tine mai rar gasesti.

| MusicHaveTheKeyOfMyHeart a răspuns:

Uneori cei/cele timizi/timide nu au de castigat in ziua de astazi, la cat e de dura lumea, viata.
Si da si eu ma numar prin persoanele timide, 17 ani si singura.Asta e o sa vina si soarele pe strada mea. happy