| SaraLarisa17 a întrebat:

Cum pot impune respect și în ce moduri as putea sa îi scot din cap ideea ca sunt naiva, băiatului pe care îl plac și el îmi da semne ca mă place și toată lumea vede asta. Mă prinde de fund și spune ca sa nu mă supăr ca sunt doar glume. Adevărul e ca și mie îmi place un pic ca mă prinde dar nu vreau sa creada ca sunt ușuratica sau o panarama. A spus ca dacă e sa fie ceva el mă așteaptă cât doresc eu pana sa o facem (4 ani)... happy nu mă judecați. Tot da astfel de semne cum ca vrea o relație chiar dacă încă suntem minori. Mama mea îl știe de mult timp(15 ani) și ii știe și familia și are o părere buna. Eu nu i-am spus ca mă prinde de fund deoarece ea crede ca e un gest curvesc. happy Vă rog să mă ajutați sad Mulțumesc anticipat. Am nevoie de răspunsuri urgente.

Răspuns Câştigător
| Mussette a răspuns:

Daca vrei sa fi cu el, fi cu el. Dar prin faptul ca-l lasi doar sa te prinda de fund, asta nu inseamna ca ii scoti din cap ideea de naivitate, ci din contra te vede mai naiba, ca stai. Arata-i ca-l placi, dar prin moduri mai discrete, mai finute, prin vocabular, priviri, zambete...

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Am mai spus-o si o repet din nou. Singura lui dorinta este cea de a ajunge intre picioarele tale. Toate actiunile lui fac parte din arsenalul lui de "aburire", folosit cu mai mult sau mai putin succes in cazul unor pustoaice credule si naive. In cazul tau se pare ca insistentele sale sunt indreptatite fiindca sunt impulsionate si alimentate si de comportamentul tau prin care aprobi tacit actiunile intreprinse de el. Doar ratiunea iti poate oferi ajutorul solicitat. Succes!

| neutrino a răspuns:

Asculta-ti mama, stie ea ce stie si nu vorbeste prostii.

| Mussette a răspuns:

Multumesc pentru fundita! Sper sa te fi ajutat! happy