| andreiutzucu a întrebat:

Salut cum pot sa imi conving parinti sa ma duca la Sarbatoarea Castanelor din Baia Mare(eu stau aproape de Baia Mare) si sarbatoarea castanelor e un fel de carnaval cu muzica si tarabe si jocuri
Funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un mod destul de bun ar fi negocierea. promite-le ca vei face anumite lucrui daca te vor duce la sarbatoarea aceea, gen : speli vasele cateva saptamani, sau faci curat sau iei nota mai mari chestii d-astea. dar daca nu merge, doar explica-le frumos de ce si cat de mult ai vrea sa mergi la sarbatoare, s-ar putea sa te inteleaga. bafta :*