| anonim_4396 a întrebat:

Cum se abordeaza un barbat la vreo 40 de ani? Nu are Facebook, de fapt nicio retea de socializare. M-am inalnit cu el de 2 ori la rau la noi in sat, ii place sa petreaca timpul in natura si sa se scalde in rau. Are si un tractor.
Asa, am povestit cu el. Am facut rost de numarul lui de telefon, mi-am facut curaj si l-am sunat. L-am intrebat ce face, daca mergem la o baie la rau. A spus ca are de lucru pe acasa, ca poate mergem maine daca e vreme buna. La inceput nu stia cine eram dar dupa ce am pomenit de baie a inceput sa rada, atunci cred ca si-a dat seama.
Eu zic ca nu banuieste ca am un interes aparte pentru el si nu stiu cum sa fac sa-si dea seama si sa ne intalmim mai des macar. Nu vreau nici sa fiu directa sa ii zic "ba, imi place de tine", vreau sa fie ceva mai palpitant.
Ce idei va vin?

Mersi! O zi faina.

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cred ca l-ai abordat deja laughing

Totul pare sa fie bine pana acum. Incearca sa vorbiti si prin mesaje, iar daca nu, doar fizic. Altfel nu se poate. Fizic, tot asa, daca va intalniti. Cum sa va intalniti? Presupun ca la fel ca si cu raul. Incearca sa vorbesti despre diferite "probleme", stie el ceva despre ceva ce ai tu nevoie, poate sa te ajute cu ceva, o favoare, o informatie, poate sa faca ceva... sau poti tu sa il ajuti pe el. Apoi din vorba in vorba, timpul va trece, va cunoasteti mai bine si sigur o sa vina de la sine acel pas pe care il astepti.

Asta. Sau daca nu, ii zici ca iti place de el si gata. Scuze ca nu prea sunt asa multe idei.

Zi faina si tie.

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E mai usor sa-i zici ca vrei sa iti formezi o viata alaturi de el, daca nu esti directa esti lasa, fara puteri. Asa ratezi ocazia, apoi cand vrea unu sa te agate e un tip care te bate sau nu ii pasa de tine se intampla des chestia asta

| darrio2007 a răspuns:

Poate ca este insurat, la asta te-ai gandit? Abordarea ta suna ca o invitatie la sex, chiar daca i-ai spus de baie la rau.
Se pare ca iti cam arde de cartușe.

| Anonim13912 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu e insurat, nu ma incurc cu asa ceva. Da, pai imi cam arde laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru Anonim13912):

Succes la cartușe! Dacă se pricepe.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Domnisoara scumpa, asta sia mancat malaiul, e batran. cautati un tinerel cu care sa te distrezi la maxim si sa rupi patul

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

De unde stii ca-i domnisoara, cati ani are? Si sa stii ca la 40 de ani face treaba mai buna decat unul de 20.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Cu pastile face treaba mai buna ca cel de 20

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

La 40 de ani nu-i trebuie pastile. Dar are experienta sa o faca fericita. Desigur, nu chiar toti.

| corbulalbrosu a răspuns:

Cumapara-ti o lesa, fa rost si de un caine si in momentul in care vei observa ca a iesit la plimbare in natura, pornesti si tu la plimbare bineinteles cu cainele in lesa, avand insa grija ca totul sa para ca se produce in mod cu ''totul intamplator''. Ar fi o idee care sa-ti ofere satisfactie si implinirea dorintelor tale in privinta persoanei respective. Bafta. Succes!

| SilentRain a răspuns:

E boșorog, nu țin la el prostiile de 15 ani. Știe ce intenții ai
Spune-i direc

| Paul754880338 a răspuns:

Nu exista din pacate o formula de abordare in functie de varsta de locatie sau de anotimp. Dar cred ca tocmai asta face totul mai palpitant, nu? Faptul ca trebuie sa fii atenta la detalii, la reactiile lui, sa fii versatila si sa raspunzi sau sa reactionezi. Pare mai usor decat crezi pentru ca tipul, nu va disimula, nu mai e la varsta la care sa faca asta. Deci, eu zic sa fii tu insati, nu te jena sa faci primul pas, nu fi inhibata si daca chiar vrei sa il cuceresti sau sa ii propui ceva, fa-o decent, cu feminitate si tact. Totul va merge si va fi bine. Succes!

| ruddy a răspuns:

La varsta aia nu mai are chef sa dea mesage cu inimioare si pupici la 1 noaptea. Spune-i direct ce ai de zis.

| Anonim13912 a răspuns:

Mersi tuturor pentru raspunsuri. Ieri ca de obicei era la rau cu inca 2 prieteni, eu am mers cu bicicleta pe acolo dar nu am mers la ei deoarece ma gandeam ca este mai multa lume cu el si imi era putin jena. Cand am dat sa plec cu bicicleta m-a vazut si m-a sunat. "De ce nu vi pe la noi te-ai suparat pe noi?". Am mers la ei, am stat de povesti, am tot vazut ca se uita mai des la mine. Intr-un moment dat, am ramas doar noi 2 si am profitat si mi-am schimbat locul, m-am pus langa el. Cand s-a inserat a inceput sa-mi fie frig. El vorbea la telefon si mi-am strecurat picioru intre picioarele lui, s-a surprins, evident. Ne-am tot jucat pe sub masa un timp. Dupa aia a spus ca ii s-a stricat husa la telefon, am zis ca eu azi am drum la oras, sa-mi lase mie husa sa ii cumpar alta noua. Asa m-am gandit ca ma mai pot intalni si azi cu el. Intr-adevar, e palpitant si de obicei, degeaba imi fac planuri de cum mi-ar place sa se desfasoare situatia. Dar e mai frumos asa, spontan!
O zi faina!

| PaulAndrei32 a răspuns:

Pune-i bete in roata de la tractor ca e mai palpitant