| DominicxD a întrebat:

Cunosc un baiat de 1an si ceva si m-am gandit sa am o relatie cu el si sa stau ceva vreme(1 an-minim) si sa-mi incep viata sexuala(atunci cand ma simt pregatita emotional, adica sa-l iubesc si sa ma iubeste cu adevarat). Ma simt pregatita sa fac pasul acesta. Voi ce ziceti sa iti incepi viata sexuala intr-o relatie sau cu cineva la care nu tin. Am 16 ani si vreau niste sfaturi de al voi. Multam!

Răspuns Câştigător
| Cristinnaa a răspuns:

Dominic eu zic din propria experienta dar tu decizi ce e bine sau nu pentru tine. Il cunosti pe acel baiat destul de bine ca sa poti sa cladesti cu el o relatie stabila? Ai destula incredere in el? Iti dau exemplul meu. Am stat un an de zile cu un baiat, i-am oferit trupul meu desi eram virgina iar dupa doua saptamani am fost parasita. Cred ca cel mai bine e sa gasesti un baiat discret, pe care te poti baza ca nu da cu sifonu`. Te poti culca cu el fara ca mai apoi sa ai inima franta. Nu conteaza ca ai 16 ani. Atunci cand te simti pregatita nu ai de ce sa te temi.
Succes!:*

6 răspunsuri:
| shtephie a răspuns:

Prima oara e ceva de neuitat! Daca nu-l iubesti nu o face!
Si mai asteapta 1-2 an, nu te grabii, asteapta un baiat care sa te iubeasca si sa'l iubestiwinking

| anduta160 a răspuns:

Ai timp sa iti incepi viata sexuala, gandeste`te ca esti fata iar pentru o fata este un lucru foarte important sa isi piarda virginitatea asa ca mai bine astepti sa ai o relatie stabila si sa iubesti, sa fii iubita dupa sex.

| flory_9483 a răspuns:

Nu este bine sa iti incepi viata sexuala cu cineva la care nu tii, deoarece nu simti nimic.Pe cand cu o persoana pe care o iubesti si te iubeste e ceva minunat, te simti bine, si fericita pentru ca ai facut pasul acesta, prietenul tau va fi cel mai fericit.

| BoBoLiNo92 a răspuns:

Pai 1 la mana ai 16 ani si este o varsta cam fraged sa te dezvirginezi, si 2 la mana daca nu i`l iubesti nu merita. Poate sa isi faca treaba cu tine si dupa aia se spala pe bot si te-a lasat... Cum crezi tu ca`i mai bine acum... Mult succes.

| Lexy ♥ a răspuns:

Stai mama linistita ca nu te alearga nimeniwinking ai timp destul. Ce placere crezi ca o sa ai cand nu simti nimic pentru el? Vrei sa fi doar folosita? Una e sa o faci ca il iubesti pe omul de langa tine si alta e sa o faci ca sa fi in randul lumii asa ca gandeste-te de 2 ori inaintewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt de parere ca nu e bine sa iti incepi viata sexuala de la varsta asta.Lucrul acesta este cel mai de pret la o fata! Nu trebuie sa-ti faci planuri intr-o relatie si mai ales sa-ti impui ce perioada vrei sa fii cu tipul, pentru ca nu mereu obti si apoi esti dezamagita...