| Roberrt21 a întrebat:

Salut, daca am facut sex neprotejat nu stiu daca e in perioada fertila are ciclul neregulat, acum a fost de 24 de zile, menstruatia i-a venit in data de 24 februarie, daca am facut neprotejat dar nu am ejaculat poate ramane insarcinata?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Avand ciclul neregulat si facand sex neprotejat, intrunesti aproape toate conditiile, ca sa lasi fata insarcinata.
Chiar nu gasesti 2 lei, sa cumperi un prezervativ?

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care ciclul menstrual are caracteristica principala de a fi mereu dereglata/neregulata, inseamna ca determinarea atat a zilei de ovulatie cat si a perioadei fertile este imposibila de fi stabilita si din acest motiv femeile care se afla intr-o astfel de situatie sunt ''condamnate'' ca intreaga viata sa intretina doar acte sexuale protejate. In caz contrar exista posibilitatea ca la cea mai mica ''greseala'' involuntara a barbatului datorata lipsei de experienta, a oboselii, a stari mult prea euforice, sau din cauza supraexcitarii sa nu reuseasca sa-si retina perfect ejacularea si astfel sa apara o sarcina nedorita. Multa sanatate!

| QElenaBoghiu a răspuns:

Dacă nu ai ejaculat cum de ai ajuns la ideea ca ar fi gravidă?

Ia cărat mustele spermă in vagin?