| PunctDeStres a întrebat:

Salut, daca am facut sex protejat cu iubita mea si la sfarsitul actului sexual cand am umplut prezervativul cu apa am observat ca este o gaura minuscula pe la jumatatea prezervativului poate putin mai sus (aproximativ) are sanse sa ramana insarcinata chiar daca nu este in perioada fertila a lunii (ovulatie)? S-a intamplat in prima zi dupa ce i-a disparut ciclul menstrual.

8 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Probabilitatea exista, dar foarte mica! Spermatozoizii cei mai rapizi ajung sa fie in cursa pentru fecundare! Sa speram ca nu au scapat printr-o "gaurice" laughing

| seth2016 a răspuns:

Nu imi dau seama cum ar putea sa dispara ciclul menstrual. Poate la menopauza laughing.

Anyway, prima zi dupa menstruatie este considerata safe, daca ciclul menstrual este regulat si are 28 zile. Adica puteati sa o faceti si fara prezervativ.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Prietene, dacă rămâne însărcinată datorită unei găuri minuscule, va fi imperios necesar să il botezați pe ăla mic Houdini!

| PunctDeStres explică (pentru MihaiSpeedster):

Dar care ar fi sansele, gen nici nu era gaurica in varf de prezervativ

| Oanaoni a răspuns:

Nu sunt șanse dacă nu te ai terminat în prezervativ., și a fost imd după ciclu deci nu are cum

| HayateRA a răspuns:

Nu contează dacă e la ovulatie sau nu. Tot sunt sanse ca ea sa ramana insarcinata. Să ia neapărat pastila

| amogusfinder69420 a răspuns:

Da... e grav rau, ai belit o gen

| denizer a răspuns:

Niciodata nu se stie dar cel mai posibil nu