| doarunbaiatcurios a întrebat:

Salut,dacă astăzi eu am forțat pentru a ejacula de 2 ori, și acum cănd am ejaculat a 2 a oara,a inceput sa ma doara partea din spatele testiculelor si ca și cum aș avea nevoia de a ieși cu scaunul afară, mai exact toată partea fundului din spatele testiculelor, dupa 30 min de la ejaculare mă mai doare foarte putin(deranjează), e prima data cand patesc! Am înteles că este epidimidita sau ceva de genul, sperăm să treacă și să fi fost doar din cauza forțatului de a ejacula de 2 ori, parere va rog!

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Si tehnic faptul ca ejaculezi nu inseamna ca sunt retrasi spermatozoizii direct din testicule. Spermatozoizii sunt trimisi 24/24 si 7/7 de testicole catre vezica seminala, in care se alcatuieste sperma.

N-ai cum incetini sau spori viteza cu care se produc spermatozoizi.

| Emilian65 a răspuns:

Ca sa nu mai ai asemenea dureri, nu te mai masturba.

| Valentina8 a răspuns:

Epididimita* Daca e sa cauti pe internet simptomele tale vei descoperi de a avea toate bolile posibile asa ca nu cauta pe net si intreaba un specialist.
Poate doar te-ai fortat prea mult si ti-a venit nevoia de a merge la baie insa cum nu era nimic de eliminat, ti-a provocat durere. Mai asteapta sa vezi daca durerile vor continua, daca continua 2 zile du-te la medic daca nu pe data viitoare nu te mai forta.