| Roberrt21 a întrebat:

Salut, daca e in perioada fertila si am facut sex neprotejat dar nu am ejaculat in ea, poate ramane insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca NU se produce ejacularea, in acel caz NU ajunge sperma in vagin. Deci intr-o astfel de situatie fiindca NU exista spermatozoizi care sa treaca din vagin in uter, chiar si daca exista un OVUL VIABIL sau urmeaza sa fie eliberat in zilele fertile, NU se poate forma sarcina fiindca lipseste unul dintre cele 2 ''ingrediente'' strict necesare. Adica... spermatozoidul. Sanatate!

8 răspunsuri:
| xZeRo a răspuns:

Salut! Posibil sa nu. Ai rabdare pana la cununie, asculta de indrumarea duhovnicului iar apoi puteti face copii.

| darrio2007 a răspuns:

Sunt sanse dar foarte mici.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ai ejaculat in ea este pisibil sa nu ramana gravida.

| rafostoica a răspuns:

Da

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate, daca au fost mai multe partide consecutive de sex, sau a existat o masturbare anterioara.

| maverick69 a răspuns (pentru Violleta2022):

Poate a facut dus intre...sesiuni

| Violleta2022 a răspuns (pentru maverick69):

Nu poti gaga dusul pe tractul urinar, sa scoti sperma ramasa de la o ejaculare anterioara.
Spalatul pe afara, nu ajuta si curatarea pe dinautru.

| maverick69 a răspuns (pentru Violleta2022):

Poate a facut pipi