| anonim_4396 a întrebat:

Daca intretii relatii sexuale neprotejate cu o persoana bolnava de leucemie care se afla la ciclu se poate transmite?

Răspuns Câştigător
| RedheadOnTheRun a răspuns:

Nu, ca doar nu e virus! Leucemia este o forma de cancer, a celulelor sangelui. Niciun tip de cancer nu este contagios!

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Leucemia nu este o boala transmisibila sau contagioasa.Deci nu se transmite prin nici un mijloc la o alta persoana.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu se trasmite.

| Emilian65 a răspuns:

Nu. Leucemia nu este o boala care sa se transmita prin act sexual.

Răspuns utilizator avertizat