| SERIALS a întrebat:

Exista teste individuale pentru a afla daca o persoana cu care vrei sa intretii relatii sexuale este sau nu bolnava de vreo boala cu transmitere sexuala? Sa zicem cum ar fi un test de sarcina pe care-l cumperi la farmacie, exista asa ceva numai ca sa controlezi persoana daca e bolnava sau nu cu HIV sau altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Astfel de teste pentru astfel de boli se fac in cabinetele de analize prin recoltarea de sange si asteptarea rezultatelor! Alta metoda nu se poate efectua! Meriti"a doua sansa"