| aurel_9674 a întrebat:

Este un pacat sa intretii relatii sexuale cu o persoana de religie diferita?

Răspuns Câştigător
| Rockstar_9495 a răspuns:

Nu e nicio grija. Iubestete cat vrei happy

12 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

@simii u nu iesi din casa nu traiesti?rolling on the floor
Nu, nu este pacat daca dumnezeu voia sa ne iubim toti de aceeasi religie si sa fim separati, acum razboaiele se transformau in cruciade impotriva "fanaticilor"

| simiiii a răspuns:

Nu cred ca este pacat, nu stiu sigur, intrebare si tu un popa`thinking

| simiiii a răspuns:

@Castiel scmupule/scumpo traiesc, respir, mananc, ma duc la scoala, ma duc in bar, club etc. Nu prea inteleg aluzia dar in finelaughing. Pai de unde sa stiu eu? Cine trece prin bisericaraised eyebrows?laughing) Oricum ceva, ceva stiam. Dupa cum observi n-am zis ca "este pacat" am spus ca "nu cred" rolling on the floor deci este o diferenta

| cryssa a răspuns:

Nu. de ce ar fi?raised eyebrows

| ToXiqLovE96 a răspuns:

Nu cred.

| pakito a răspuns:

Nu este pacat.

| pakito a răspuns:

Nu,nu este pacat.

| ileanaadrianastan a răspuns:

Depinde de religie. Daca e idolatra, atunci e mai bine sa te abtii sau sa incerci sa-l convertesti pe necredincios. Ori pe necredincioasa. Ce inseamna idolatrie e simplu de explicat. Credinta in zei humanoizi. Cine crede in zei humanoizi este mai departe de Creatorul Universului Unic si incorporal decat isi poate inchipui. Un zeu humanoid este si Jeshua. Care, saracul, nu a pretins in viata lui ca ar fi fiul lui D-zeu. Blasfemia i-a fost atribuita la Niceea de tembelul ala de imparat Constantin.

| ileanaadrianastan a răspuns:

Depinde de religie. Daca este o religie idolatra este mai bine sa te abtii ori sa incerci convertirea ratacitului/ratacitei. Ce inseamna idolatrie e simplu: credinta in zei humanoizi. Deoarece exista un singur D-zeu, un Spirit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu vrea de la oameni sa isi iubeasca aproapele ca pe el insusi.
Daca aceasta certinta am dezvoltao un pic, am intelege ca nu e nici un pacat, atata timp cat dragostea e la baza piramidei si nu dorinta trupeasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este pacat sa n-o faci!

| ale_5493 a răspuns:

Nu, dumnezeu este pentru toti. indiferent ca este alah sau in alta limba. atata timp cat iubeste acea persoana cu adevarat nu este deloc pacat. decat daca acea persoana este casaatorita etc. atunci chiar ar trebui sa te simti vinovata dar asa. nu ai de cehappy