| AnonimKid1995 a întrebat:

Salut daca prietena mea ce mai buna nu imi mai ofera atata atentie ca alta data ce pot face sa nu mai tin atat la ea? M-am despartit de ea de doua ori si am regretat mult, avem zilnic fluturi in stomac si numai la ea ma gandeam. Cum imi pot controla sentimentele fata de ea? Suntem prieteni de 4 ani.

4 răspunsuri:
| PlayWithMe a răspuns:

Stai in fiecare zi in pat, inchizi ochii si iti impui sa nu mai tii la ea, spui asta cel putin 5-10 min de 3 ori pe zi sau te gandesti la defectele ei si compari cu alte persoane si asa e si mai usor.

| OchiiDinUmbra a răspuns:

Stai putin.adica te-ai despartit de ea de 2 ori si vrei sa se comporte frumos cu tine? ar fi trebuit sa zici mersi ca a acceptat sa fie cu tine a 2-a oara.normal ca nu-ti mai da atata atentie daca ai ranito. daca nu te iubea nu mai incerca sa fie cu tine inca o data.

| AnonimKid1995 explică (pentru OchiiDinUmbra):

Nu e ranita, doar ca au aparut persoane noi in viata ei.

| Happyo a răspuns:

Vezi tu prietene...am aceiasi problema, nu cred ca putem face ceva.