| onetwothree a întrebat:

Salut(dau funda)

As avea nevoie de parerea voastra. In ultimul timp ma cert cam des cu prietenul meu. Dar din motive stupide, si chiar nu stiu ce sa fac sa fie ok. Acum 2-3 luni i-am spus sa renunte sa mai spuna ironii atunci cand suntem nervosi/suparati, dar de fiecare data continua sa faca asta. Si mai sunt cateva lucruri ce stie ca nu le suport si le cam face. Eu, cand mi-a spus el ce il deranjeaza ca fac, am renuntat, pentru ca stiam ca asa o sa stric relatia. Dar de vreo cateva saptamani m-am saturat ca eu sa renunt si el sa nu faca nimic. Mi-a zis sa am rabare, ca are nevoie de mai mult timp sa renunte sa se poarte asa, dar deja de atatea luni nu reuseste?! Si reactioneaza cam impulsiv, si recunosc si eu uneori reactionez impulsiv.

PS: avem o relatie la distanta de 1 an si aproape 2 luni si ne stim de 2 ani

Va multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| Aishaa a răspuns:

Hei,cred ca suntem in aceeasi 'oala', simt si eu cum e, noi avem 1 an si 4 luni la distanta, stiu cum e.Din ce am observat eu, pana nu il ameninti pe baiat cu despartirea sau chestii nu se potoleste.Insa stiu cum e,nu poti sa-l parasesti.Din nefericire,nici eu nu stiu solutia. uneori da,despartirea e o solutie,dar nu e una buna in unele cazuri.ce mai pot zice, te sustin, daca descoperi leacul certurilor anunta-ma te rog si pe mine happy

3 răspunsuri:
| onetwothree explică:

@tomamaria00
nu prea pot sa ii inchid pentru ca asta e unul din lucrurile ce il enerveaza pe el. Am mai facut asta si era sa ne despartim.

| karinka_7246 a răspuns:

Si ce daca se enerveaza cand ii inkizi in fata tel.lasal ca daca nu vrea sa te piarda te va suna el cand ii trece nervii,

| tomamaria00 a răspuns:

Daca te enerveaza asa rau eu zic sa te desparti de el... daca nu vrei sa te desparti de el cand se enerveaza spune-i calmeaza-te sau pleci de langa el, sau daca vb la tel ii inchizi si dupa aia il suni si il intrebi,, te ai calmat?"