| onetwothree a întrebat:

Salut (dau funda). Ce parere aveti despre acest citat " Dragostea eterna dureaza 3 luni." happy? Sunt curioasa ce intelegeti voi din asta big grin

Răspuns Câştigător
| Against a răspuns:

Eu una inteleg, ca in alea 3 luni simti cel mai mult dragostea. Te indragostesti de necunoscut si cu cat il cunosti mai bine, dragostea se poate transforma in resptect sau, in cel mai rau caz in indiferenta. Parerea meawinking

9 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

O tampenie, ori o metafora din aia ca sa exprime ceva psihologic de care eu n-am auzitlaughing

3 luni e putin sa zici ca iubesti o persoana in sensul ala profund si adevarat al cuvantului, daramite dragoste eterna si bla bla bla.

| s3byk91 a răspuns:

Parerea mea este ca atunci e "focul" acela mai mare, mai intens. stii cum e si cu vorba aia orice minune dureaza 3 zile, asa ceva e si in dragoste dupa acest citat. in schimb nu as crede deloc in el. Sper ca te-am ajutat.

| Liviucu a răspuns:

Frumosul mereu dureaza putin. 3 zile, 3 saptamani, maxim 3 luni. Apoi tot ceea ce e frumos se stinge si devine mai putin frumos dar niciunul din cei doi nu vor sa recunoasca. happy

| Ina93 a răspuns:

Pfff. dragostea eterna dureaza mai mult de 3 luni. dureaza cat timp va intelegeti bine. vorba aia ca nimic nu mai este ca in prima zi

| CadeamiarMaseaua a răspuns:

Ca dragostea dureaza 3 luni?laughing

| Valentinné a răspuns:

Dragostea eterna, e eterna! Nu de 3 luni. Mi se pare o aberatie, sincer. Cine spune ca iubeste 3 luni, inseamna ca nu a iubit sincer...
Atat timp cat iubirea este pura, poate fi si eterna, adica pentru totdeauna!
P. S. aceasta este parerea mea happy :*

| bianka03 a răspuns:

Era:" dragostea adevarata dureaza 3 luni"...si da, e cam adevaratbig grin ultima mea relatie a durat doar 3 lunilaughing

| theprettylittleliars a răspuns:

Eu cred ca in primi 3 luni esti indragostit cel mai tare

| deziree23 a răspuns:

Tu ai intrat pe TPU sa faci reclama la adidasi? la rubrica dragoste si sex...