| 95AnastasyaNastyaSya0997 a întrebat:

Ce părere aveți de urmatoarea frază,, Dragostea dureaza 3 ani?,,

Răspuns Câştigător
| GradIuliaIoana a răspuns:

Dragostea nu dureaza doar 3 ani. Daca ai respect pentru persoana iubita si ea la randul ei are respect fata de tine si aveti intelegere reciproca dragostea voastra poate dura toata viata. Depinde cum alegeti voi sa decurga relatia voastra si cat sunteti de deschisi unul fata de celalalt. Si depinde cata libertate va dati unul celuilalt. Niciodata o relatie nu va dura mult daca exista tensiune intre voi si daca nu aveti rabdare unul cu celalalt. Trebuia sa invatam ca persoana iubita este acea persoane pe care ne-o dorim aproape toata viata, si la bine si la greu. Si cu greselule ei si cu greselile noastre pentru ca dragostea e eterna daca stim cum sa o pastram.

6 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Cred că se referă la îndrăgosteala de început.
După o anumită perioadă de timp, aceasta dispare sau își pierde din intensitate, fapt pentru care multi acuză ca a intervenit monotonia in relatia lor și le-a stricat petrecerea.
Dragostea în sine, nu cred că se întinde pe o perioadă limitată.
Pentru că se referă la ceva mai mult decât o iubire fizică, atracție fizică.

| Adry05 a răspuns:

Nu cred în ea. dragostea poate dura o viață întreagă lângă persoana potrivită și sunt multe experiențe care dovedesc asta.

| RAY a răspuns:

Nu este adevarat, dragostea e doar egoism, falscitate, ipocrizie

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Asta este o "vorba" limitata la o anumita perioada in care te simti atras(a) de o anumita persoana pana sa te obisnuiesti cu ea si sa ii accepti obiceiurile.

In realitate insa, dragostea poate sa dureze cat... vrea sau mai bine zis, cat vor cele doua persoane.

Numai bine! ^_^

| Emilian65 a răspuns:

Dureaza 3 ani daca stii sa o pastrezi.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Ca nu este adevarata, si cu asta am spus tot.