| anonymous2666 a întrebat:

De aproape 2 zile M am trezit cu o mică durere la testiculul drept la atingere. Înainte de asta am fost la fotbal Dar nu am primit nicio lovitura sau ceva in zona aia. Lenjeria nu ma strânge, deci cred ca și asta poate ieși din calcul. Testiculul arată normal, iar Alte dureri in alte zone nu am, însă nu stiu despre ce ar putea fi vorba. Nu mi s-a mai întâmplat pana acum. Dacă aveți idee, mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Willis a răspuns:

Am pățit la fel acum 20 și ceva de ani în urmă. Am stat cam două zile așa, timp în care durerea se agravase că nu mai puteam să ating testicolul deloc cu nimic. Rezolvarea a fost că, am spus mamei (eram copil atunci), și am fost la spitalul de copii din București (Budimex, actualul Obreggia). Mi-a pus diagnosticul entorsă de testicol și am fost operat. Altfel nu avea ce să îmi facă. Operația a fost cu anestezie totală, nu am simțit nimic. Am fost adormit total. Apoi m-am trezit pe un pat într-un salon, cu un pansament la locul cu pricina. După 2-3 zile totul a fost bine.

| corbulalbrosu a răspuns:

De obicei asemenea stari de disconfort sau chiar de durere a unui testicul (mai rar la ambii) apar pur si simplu din ''senin'' fara a exista vreo explicatie catusi de cat plauzibila. Partea buna este aceea ca exact asa cum apar, de regula dispar tot la fel. Inexplicabil. Multa sanatate!