| anonymous2666 a întrebat:

Acum câteva zile am început sa resimt o durere destul de mică la testiculul drept in momentul atingerii. In urma unei palpări am găsit un punct destul de mic și tare situat undeva pe testicul. Inconfortul se resimte doar la atingere, in rest testiculul nu prezintă nicio modificare și nu doare deloc dacă nu l ating. Aveți idee ce poate fi? Înainte sa înceapă durerea am fost la fotbal și am primit o minge destul de puternica in posterior care ma gândesc ca ar fi atins și testiculele dar pe moment nu am simtit nimic. Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| AllexC a răspuns:

Nu este ceva grav. Dar daca te doare mai rau, iti recomand sa mergi la un doctor.

| anonymous2666 explică (pentru AllexC):

Probabil după sărbători dacă nu se remediază totul. Dar e normal sa persiste câteva zile durerea?

| AllexC a răspuns (pentru anonymous2666):

Deja cateva zile este cam mult. Normal a 2 a zi ar trebui sa se amelioreze durerea. Iti recomand sa mergi la un doctor, sau daca vrei sa faci totul mai repede, spune ca te doare mai tare si du-te direct la urgente. O sa-ti dea ceva tratament si te va si informa daca este ceva grav sau nu. Succes sper sa te faci bine.