| Sergunss a întrebat:

Salut, de ce când bag degetul în vagin, cam la lungimea lui(distanta) simt un fel de bila pe partea de jos a peretelui vaginal( nu știu dacă e virgina) e ceva normal?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In capatul terminal al vaginului exista asa numitul cervix - asa cum mai este numit colul uterin, formatiune care reprezinta locul de incepere a unui canal de circa 4-5 cm lungime, existent intr-o zona ingusta care face legatura intre vagin si uter. In mod normal cervixul este inchis, are o structura rigida si o constitutie asemanatoare cu cea a cartilajul existent in pavilionul urechii. si are o forma unei jumatati de bila. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut tu esti baiat sau fată ca nu întelege lumea nimic din ce scrii, deci cînd bagi degetul in vaginul prietenei sau cum? Si daca simti ceva anormal, du o la medic sa s i faca analizele.

| Sergunss explică:

Sunt băiat. Și nu se simte ca o simplă umflatura(un fel biluţă acoperita de pieliță prinsa de partea de jos a peretelui, asa este la o fata virgina? Nu am întrebat pentru ca mi s-a părut puțin anormal, nu a spus ca o doare

| zzAndre a răspuns:

Te doare cand atingi zona acea, ti-as sugera sa faci un control ginecologic pentru a vedea daca aparatul tau reproducator este sanatos.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru zzAndre):

Nu ai inteles intrebarea, el e baiat cîind îi baga ei degetul prietenei lui in vagin simte deci pe ea poate o doare nu pe el el vrea sa stie doar ce bilă a simtitr, o bilă de bowling.laughing

| zzAndre a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Am crezut ca este o fata.