| marianhrusca1098 a întrebat:

Salut, de ceva vreme m-am despartit de prietena mea si mi-e dor de ea si o vreau inapoi, dar oricat m-as ruga de ea, aceasta spune ca nu mai are rost si ca si-a pierdut increderea in mine pentru ca i-am spus niste lucruri la nervi.
Ce as putea sa fac sa aiba din nou incredere in mine si sa ne impacam?

7 răspunsuri:
| Kanyee a răspuns:

Singurul lucru pe care mai poti sa-l faci, e sa te departezi de ea. Asta e singura sansa sa se mai intoarca la tine.

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca avea sentimente pentru tine eu zic ca te ierta si iti trecea cu vederea chestiile pe care i le ai zis la nervi. Din punctul meu de vedere asta e un lucru minor si ar fi trebuit sa i treaca supararea in cateva zile. Probabil ea cauta un pretext ca sa va despartiti si l a gasit. Da o inselai mai ziceam ca si a pierdut increderea in tine dar asa n are nici un sens. Eu zic sa incerci sa treci peste si sa te arati indiferent.Numai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai ruga de ea.Nu faci decat sa-i arati ca nu poti trai fara ea.Increderea de recastiga foarte greu si e imposibil sa aiba la fel de multa cum a avut inainte.

| Xelon a răspuns:

Tu chiar nu iti dai seama ca ea s-a plictisit si ca ti-a asteptat o greseala ca sa aiba motiv sa se desparta de tine.

| BryBard a răspuns:

Odata ce ii spui unei persoane "niste lucruri" ele raman acolo in subconstient, chiar daca te iarta, ele raman acolo si isi aduce aminte ce fel ai jicnitor etc.Increderea odata pierduta, nu se mai castiga inapoi.Gaseste-ti alta ca nu e nici prima/ultima femeie, trebuie sa treci peste, mai ales ca esti si barbat.Si data viitoare abtine-te de la "a spune niste lucruri", ca acele lucruri dor.

| Marian9978 a răspuns:

Păi dacă de ceva vreme sunteți despărțiți si deja ti-e dor de ea iar ea nu simte acelasi lucru ar cam trebui să te pui pe gândit. Depinde ce lucruri i-ai spus la nervi, dacă sunt lucruri de care stiai că o rănesc sau..Nu stiu
Dacă ea ti-a spus că nu mai are sens treci peste eu cred că fetelor îndrăgostite le e dor mult mai repede de iubit decât invers dar am înțeles că ei nu. Dacă vrei să te împaci cu ea arata-i că iti pasa, că regreți ce ai spus si ofera-i încredere din nou.

| PolitiaGramaticii a răspuns:

**** prietene!