| blueboymk a întrebat:

M-am despartit de prietena deoarece am mintito ca sunt la bunicama in timp ce eu eram la un prieten acasa. Ea a aflat si sia pierdut increderea in mine. A spus ca fara incredere nu mai putem continua.Motivul pentru care am mintito este deoarece nu vroiam sa intre la banuieli ca as fi cu vreo fata pentru ca, chiar nu este asa. Ce sa fac imi poate spune cineva? O iubesc foarte mult si nu vreau sa o pierd. funda

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca sunteti la inceputul relatiei e normal ca ea sa renunte destul de usor la relatie mai ales daca nu te iubeste!

Nu e deloc bine ca ai mintit-o, si are dreptate ca i-ai zdruncinat grav increderea in tine, insa nu mi se pare un motiv tocmai intemeiat din moment ce se presupune ca va cunoasteti si ca aveti o relatie stabila!

Ai mintit-o pentru ca iti era teama ca va crede ca o inseli cu alta!

Iarta-ma ca iti spun asta, dar esti asa de fraier intr-o relatie!?

Bine, esti cu ea, dar nu inseamna ca ii esti sclav. Esti barbat si trebuie sa te tina pantalonii, nu sa fii un sissy langa o fata indiferent cat de mult o iubesti!

Banuiesc ca in capul tau a venit ideea de a-i plange in fata, de a implora-o sa se intoarca la tine, de a-i face cine stie ce cadouri!

GRESIT!

Daca chiar crezi ca meritati o alta sansa, vorbeste cu ea sincer si la obiect, dar nu te umilii!

Eu sunt adepta motto-ului: ''Unde e iubire, e si iertare!'', deci ar fi trebuit sa chibzuiasca mai mult daca e prima data cand ii gresesti!

Desigur, e foarte bine ca e stapana pe ea si independenta, dar ma duce cu gandu la faptul ca voi de fapt nu va potriviti! Prima cearta, neintelegere - Hop cu Adio! Asta nu se face!

Deci, alegi : ciorba reincalzita sau un nou inceput?!

5 răspunsuri:
| smile a răspuns:

BUNA! cred ca prietena ta ar trebui sa-ti acorde inca o sansa. Cu toti gresim cred ca si ea a gresit de multe ori si a fost iertata. Cel mai bine ar trebui sa ii spui motivul pentru care ai mintito si sai spui ca ai facut-o pentru ea. Spune-i ca ti foarte mult la ea si spune-i meriti o sansa si ca nu se va mai repeta. succes. fundita?happy

| Lora a răspuns:

Spune-i si ei motivul pentru care nu i-ai zis adevarul

| Andru1996 a răspuns:

Omule nu trebuia sa o minti... orkm uite ce iti sugerez euwinking du-te la ea si spune-i uitandu'te in ochii ei ca o iubesti si ca ai mintit'o doar sa protejezi relatia dintre voi pentru ca nu vroiai sa intre la banuieli dupa sarut-o cu focwinking o sa vezi totul o sa se repare

| cristi11cristian a răspuns:

Buna
FFF delicat subiect -intr-adevar increderea e cam totul intr-o relatie! ceea ce tu poti face acum e sa-i spui purul adevar chiar daca ti se pare straniu dar va fi spre binele tau! pentru o buna perioada de timp nu va mai avea aceeasi incredere in tine pina cand nu-i dovedesti din nou, prin anumite gesturi sau sentimente ori chiar fapte! deci du-te la ea cereti scuze (nu e absurd ) si incearca sa fii langa ea atunci cand are nevoie de cineva! fii tu insuti! oamenii se tem cel mai mult de purul adevar iar cand acesta vine -il simtim din plin-fiindca are o anumita energie care ne stimuleaza

iti urez succes si sper sa ti fie de folos

| GeOrGiAnNA20 a răspuns:

o inviti undeva si incerci sa ii explici de ce ai mintit-o. ii dovedesti ca o iubesti si data viitoare nu o mai minti.succes