| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema. Vreau sa ma impac cu fostul prieten. ne-am despartit acum 4-5 luni. Problema este alta. El i-a spus unei prietene de`ale mele ca nu vrea sa ne impacam pentru ca el nu este bataia de joc la nimeni si prietena mea l-a intrebat de ce spune asta iar el a zis ca am fost cu el, ne-am despartit iar dupa vreo 2 luni am fost cu un prieten de`al lui, dupa o luna si ceva m`am despartit de el si am vrut sa ne impacam pentru ca eu tot la el ma gandeam. Acum vreo 3-4 saptamani a vrut un baiat sa fie cu mine iar eu initial nu am vrut pentru ca stiam ca se va repeta povestea dar in acea seara eu aflasem ca fostul prieten si cu prietenul lui( cel de care ma despartisem eu) au vorbit si i-a spus lui sa nu se mai impace cu mine si mai multe lucruri. iar eu mai mult de nervi pot sa zic ca am acceptat sa fiu cu acest baiat, dar pe urma mi-am dat seama de greseala si i-am spus mai bine sa ne oprim. El acum inca se tine dupa mine si vrea sa ne impacam dar eu tot la fostul prieten ma gandesc. spuneti-mi ce sa fac ca sa-i scot din cap faptul ca eu nu`mi bat joc de el si ca doar am incercat sa-l uit dar nu am putut iar acum vreau sa ne impacamsad. (tin sa mentionez ca este din gasca mea si ca in fiecare seara ne vedem).

14 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Păi tu îl răneşti pe ăsta de zici că-i porţi o iubire mare, apoi îl răneşti pe prietenul lui şi acum răneşti un al treilea pe care l-ai acceptat "la nervi" şi... bonus, îl vrei înapoi pe primul?
Nu-i meriţi pe niciunul dintre ei.
Nu ai ce să faci!
Felicitări fostului tău pentru concepţia "eu nu sunt bătaia de joc a nimănui". Un bărbat cu capul pe umeri nu se întoarce niciodată pe unde a mai fost!

| カルメン a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el mai ales daca sunteti din acelasi grup de prieteni. uite intr-o seara cand iesiti cu gasca invita-l la o plimbare(doar voi doi) si explica-i ce s-a intamplat.eu cred ca si el inca tine la tine si inca se gandeste la tine.
bafta:*

| chrystyna a răspuns:

Ar trebui sa-i spui si lui ce ne-ai spus si noua, povestea cu prietenul lui. Ce ai gandit tu atunci si de ce ai actionat asa. I-al deoparte si spune-i ca vrei sa ai 2 vorbe cu el.Si explica-i tot. Zii ca nu ar avea rost sa minti sau sa incerci sa il faca sa creada altceva(asta in caz ca nu te crede). Spune-i ca ai vrut doar ca el sa stie adevarul si sa fie mai atent atunci cand te judeca sau crede ca tu l-ai folosit pe el.
Multa bafta si sper sa va fie bine!

| Mwhahahaa a răspuns:

Ia-l undeva, unde sa fiti voi 2 singuri si explica-i tot. Cat il iubesti si ca ai vrea sa te impaci cu el.

| doctoru_5476 a răspuns:

Razbunarea ie arma prostului, sper ca ai invatat ceva

| Puffulets ♥ a răspuns:

Te inteleg perfecthappy Dar daca el se ia dupa asa numitii lui prieteni, inseamna ca nu tine cont de sentimentele talehappy Incearca sa-ti gasesti alt baiat chiar daca iti este putin greu la inceput! Si o sa vezi ca`l vei uita. Fi mai indiferenta fata de el :] Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aveti gasca? cu sef de gasca, care va comanda? si face unul face toti? si daca faci cu unul, faci cu toti in ordinra erarhiei gastii? moaaamaaa ce tare. oai ce conteaza cu cine esti? cata vreme santeti in gasca?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce te face sa crezi ca inca mai tine la mine si se gandeste la mine?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tineai la el, dar,, te-ai bagat`` cu prietenul sau? Asta da loialitate.
Daca el ti-ar fi aruncat o astfel de bomba, cum ai fi reactionat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E aiurea tu.pentru ca asta am patit-o si eu, am vreo 3 saptamana de cand m-am desp de fostul sh e din gasca mea in fiecare zi il vad sh asta imi face mult rau, Acum sfatul pe care til dau nu stiu. ce sa zic asteapta-l pe el sa faca primul pas daca chiar tine la tine sau ia-l deoparte si vorbiti serios da serios. uite asa asa asa nu te pot uita promit ca ma voi schimba nu stiu ce.Asa voi face si eu. altceva ce sati mai zic straight face.

| Atelocin a răspuns:

Familie complicata.

Ate` >big grin

| rafaelita14 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ti o dicutie cu el si sa lamuriti toate neintelegerile si sa ii explici totul si el tie. sper sa va impacatihappybig grin

| Anda1199 a răspuns:

Eu cred ca trebuie s-ai spui ca iti pare rau si celuilalt baiat nou prieten s-ai spui ca nu mai vrei cu el dar asta iti spun findca am avut si eu aceasta intamplare si a mers te rog spune-i asta!
Bravo pentru tine!

| scumpikaalexa a răspuns:

Hmmm draga prietena este mai ciudata povestea ta, dar te inteleg ca nu te simti deloc bine. Sfatul meu este sa ii explici baiatului care este treaba si sa ii spui prieteneste ca nu puteti avea o releatie ca mai ti la fostul prieten.Si incearca si tu ca sa vorbesi cu fostul tau prieten la care mai ti la el sa vezi ce zice daca mai vrea ca sa fiti impreuna. Daca zice ca nu se mai poate atuncia mai bine o lasi balta si incearca ca sa ti de baiatul asta care te place cu adevarat.BAFTA COLEGA