| anonim_4396 a întrebat:

De fiecare data cand intretin relatii sexuale, menstruatia mea intarzie cu o luna! Eu am ciclu neregulat, niciodata nu stiu cu exactitate cand vine. Ultima data cand am intretinut relatii sexuale a fost acum 3 luni, ciclul mi-a venit abia in iulie, iar pe august iar m-a sarit. De sarcina nu poate fi vorba pentru ca eu si prietenul meu ne protejam de fiecare data. Eu mi-am inceput viata sexuala de la o varsta nu foarte potrivita, din pacate. Sa influenteze asta cumva?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Începerea vieții sexuale de la o vârstă fragedă, favorizează dereglările menstruale. Pentru reglarea acesteia, trebuie să mergi la un medic ginecolog pentru a-ți prescrie ceva expres pentru organismul tău.
Sănătate!

3 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Desigur ca varsta a contat fooarte mult in dereglarile tale.
Sper totusi ca esti la varsta potrivita incat sa mergi singurica cu iubitul.

Lipsa menstruatiei atatea luni indica o boala a ovarelor.

Repede la medic!

| Cezar a răspuns:

Ciclul tau nu este regulat. Este si logic sa intarzie. De ex prietena mea are ciclul odata la 2 luni sau la 3. Din nefericire pentru unele fete exista si ciclu fara sangerare. Daca ovarele te-au durut in perioada din fiecare luna cand trebuia sa apara " Mister Red " cum il numesc eu inseamna ca e o posibila menstruatie fara sangerare. Stai linistita!

| alexandra_7387 a răspuns:

Viata sexuala, ma scuzati.