| KRLL a întrebat:

De vreo cateva zile am cunoscut o zana de fata. Am vorbit foarte mult, mi-a spus si ce probleme are pe acasa de cand tatal ei a murit, ideea e ca am vazut ca are incredere in mine. Nu cred ca in 3 zile i-am demonstrat eu ca-s de incredere, dar am aflat ca ii cunosc mama foarte bine, de mult timp si bla bla si poate de asta.
Ideea e ca o plac foarte mult, dar in seara asta mi-a spus "faptul ca am prieten va influenta cumva relatia noastra, mna... eu doar ti-am spus"
Din ce am aflat de la o prietena ea nu are o relatie super faina cu al ei, dat fiind faptul ca sta mai mult de vorba cu mine.
Are rost sa continui sa vorbesc cu ea, sa-i castig increderea, sa-mi fac speranta ca ma va iubi, sau? Sunt praf, nu stiu ce sa fac. (Ambii avem 17 ani fara cateva luni). Ajutati-ma cu un sfat va rog.

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Pai vezi.
Pe el il stie mai de mult, e cu el intr-o relatie de ceva timp iar asta nu prea poti schimba peste noapte.
Ramaneti prieteni si vezi ce se va intampla pe mai departe.

7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Poti sa vorbesti cu ea dar sa nu incepi o relatie cu ea pana cand ea nu se desparte de actualul.
Poate ca nu are tocmai o relatie roz, dar ceva este la mijloc daca totusi sta cu el.Incearca si tu sa fi mai discret si distant pentru ca daca te vei atasa foarte mult si ea nu il va lasa pe respectivul tu vei suferi.

| KRLL explică (pentru Freya1):

A spus ca ma place foarte mult pe mine, dar pe el il iubește... straight face

| gabriielaaa a răspuns:

Spune-i ca o placi cand crezi tu ca daca nu te temi sa perzi prietenia ei dar poate si ea te place si nu ti-a zis ca te pace cu iubitu ei las-o pe ea sa faca alegerea daca ii bine sau nu. tu asumati ce simti si spune-i parerea mea

Răspuns utilizator avertizat
| IvonneBk a răspuns:

Imagineaza-ti ca esti iubitul acestei tipe, iar ea vorbeste cu un altul pe la spatele tau. Urat, nu-i asa?

| ferret a răspuns:

Poate că nu sunt răspunsul pe care vrei să îl auzi... dar dacă îl va lăsa pe el pentru tine, ce te face să crezi că în viitor nu îți va face și ție asta? Și îți spun asta ca fată. Succes!

| KRLL explică (pentru ferret):

Tipa s-a comportat super ok din punct de vedere al relatiei noastre. Adica nu s-a pus problema nici macar de un pupic de noapte buna, a fost totul ok.

| Freya1 a răspuns (pentru KRLL):

Pai vezi.
Pe el il stie mai de mult, e cu el intr-o relatie de ceva timp iar asta nu prea poti schimba peste noapte.
Ramaneti prieteni si vezi ce se va intampla pe mai departe.