| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor.am o intr, va rog mult sa ma ajutati pentru ca sufar foarte mult si nu am cu cine vorbi.va rog rasp sincere si fara jigniri sau mistouri!
In urma q 1 an am cunoscut un baiat mai mare decat mine. dif nu este ffff mare.am vorbit cu el un timp si asa ne-am cunoscut. dp acest timp am aflat din intamplare ca el mai statea cu cineva de 3 ani. l-am intr daca e adv si mi-a confirmat asta. dp asta eu am inceput sa fiu mai dinstanta si mai rece cu el cu toate ca incepusem sa ma atasez de el, pentru ca ma deranjase faptul ca nu mi-a spus de la inceput si nu vroiam sa creez probleme. El vazand asta m-a intrebat dka vrea sa continuam pentru ca nu am nimic de pierdut si astfel eu am continuat cu el crezand ca se va sch cv.Astfel am ajuns la 1 an si ceva de relatie si inca nu s-a sch nimic, el sta si cu mine si cu ea. ea nu stie de mine dar eu de ea da.credeti ca se va mai desp d ea pentru mine sau intr-un final voi ramane singura? nimeni nu stie de relatia noastra. mi-a spus ca daca ea afla de noi pe mine orice ar fi nu ma lasa. mi-a spus de atatea ori ca ma iub si mi-a si demonstrat asta de ffff multe ori. mi-e fff greu sa renunt la el, va rog ajutati-ma cu sfaturi nu stiu ce sa cf sadsadsadsadsadsad

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil, chiar daca se va desparti de ea, isi va gasi o alta partenera oficiala, iar tu vei ramane tot cea secreta. Fiindca in ochii lui esti "amanta", cealalata femeie, cea care nu merita sa se afiseze cu ea, cea la care te duci doar pentru placere, dar in secret, ca sa nu te faci de ras. Este aproape imposibil sa depasesti statutul asta o data ce l-ai acceptat si el s-a convins ca asta este locul in care te incadrezi in viata lui. Depinde de tine daca iti place acest gen de relatie (sunt femei care isi traiesc toata viata asa, fara regrete) sau nu.

| ing3rd3mon4u a răspuns:

Buna.
Nu poati prinde 2 iepuri de odata.stii vorba aia.
Vorbeste cu el. spune'i ce te deranjeaza. spune'i ca tu nu poti accepta sa il imparti cu altcineva.Lui i'ar conveni asa ceva? NU.
Asa nici tie.De ce sa fii tu felul 2?
Daca te iubeste o sa renunte la ea. Daca a zis ca nu te lasa indiferent de ce ar fi o sa renunte la fata aiawinking
Daca va zice ca nu poate renunta la ea.renunta tu la el pune punct.
Deodata ce nu a renuntat la ea nu o va face niciodata. Vrei sa traiesti toata viata ta asa si in minciuna sa te ascunzi de lume?
iubita, el nu se gandeste la sentimentele tale.nu ii pasa de tine. Daca a vazut ca ai inceput sa fii indiferenta si rece de ce nu a lasat'o pe fata aia?
Gandeste'te bine la ce vrei.
Vorbeste cu el.NU meriti asa ceva, tu meriti ceva mai bunwinking
Trebuie sa iei o decizie asta nu poate sa ramana asa.o sa ramai fara inima pana la urma si la coada facuta scrum.
Te'am pupat:*
Sper ca te'am putut ajuta:X

| costel24ro a răspuns:

Daca te iubeste ce il impiedica sa se desparta de prima? eu asta nu inteleg, cand iubesti o persoana dai totul la o parte pentru iubirea aia.eu nnu inteleg baiatul asta,fura curent direct de la inalta tensiune,serios! eu inteleg ca lui ii convine de minune,dar ce-l impiedica sa renunte la ea,asta ma intereseaza, vreau sa stiu ce motiv ti-a zis tie, vreau sa aud cat de plauzibil e.cu dragostea nu te joci, nu poti sta cu 2 persoane daca iubesti una,decat daca sunt casatoriti cu acte in regula, atunci se schimba un pic lucrurile, dar doar un pic.eu ce am inteles din povestea asta,e ca el e destul de mare, si tu esti mai pustoaica sa zic, si normal ca ii place...nu pot sa te indrum in alta directie decat sa ii spui sa aleaga,nu-ti irosi tineretea,nu pierde timp pretios din viata ta,nu trai niste iluzii,pentru ca te ve-i trezi odata la realitate si o sa doara atat de rau, si ai sa regreti acesti ani, p care nu ai sa te mai intalnesti cu ei.pfff,mai mult nu stiu ce sa zic,eventual mai revino cu detalii,varsta si motivul ala pentru care nu o paraseste p prima! eu, pot sa iti urez multa bafta, si putere sa ei o decizie inteleapta! cu bine!

| MishikiCrisy a răspuns:

Spune-i ca daca te place cu adevarat sa se desparta de cealalta. Un ti ce iese cu 2 fete in acelasti timp e numai bun de omorait, nu suport timpul asta de oameni, iar daca nu ar fi interzis si miar permite Dumnezeu le-as lua viata chiar eu. TU dc stai cu el cand stii ca mai e cu alta? Nu stiu cum depoti fii asa de naiva. Debicei nu vorbesc asa, dar esti foarte fraiera ca iesi cu unul cand stii ca el ti-a cunformat ce e cu alta. Deci ii spui ca daca nu se desparte el de ea, te desparti tu de el. Asa vei vedeam pe cine iubeste mai mult, iar daca va iubeste pe amandoua la fel nu te merita! Sa imi dai o fundita daca am fost de ajutor!

| DeeaMarry a răspuns:

Nu pot sa inteleg fetele care accepta sa fie a cincea roata de la caruta! Incerc, dar nu pot!
Cum poti sa permiti unui baiat sa se apropie de tine, stiind ca are pe alta?! Si inca atata timp... Pe langa asta, nu ai aflat nici de la el! Doamne, cata nesimtire pe baiatul ala! Cum naiba sa iti demonstreze ca te iubeste fara sa renunte la cealalta. Sunt curioasa ce numesti tu dovezi de iubire. Daca chiar te-ar iubi, s-ar desparti de aia!

| AlexanderAdrian a răspuns:

Dovezile de pana acum dovedesc doar ca e foarte probabil sa n-o lase niciodata pe cealalta. Singurul mod in care il poti determina sa ia o decizie e sa mergi pe decretul "ori eu ori ea" E riscant desigur dar daca te iubeste mai mult va fi fortat sa aleaga.
Chiar si asa, e posibil ca apoi sa faca acelasi lucru cu tine, gasindu-si alta pe alaturi. Sfatul meu cel mai bun ar fi sa-l lasi pur si simplu.

| andreik7 a răspuns:

Era o faza daca esti cu doua odata mereu sa o alegi pe a doua deoarece inseamna ca n-ai iubito destul pe prima. zi fraza asta poate il pui pe ganduri

| GeosBIOS a răspuns:

Pai din ce spui tu se pare ca-i unul dintre indivizii care merg pe principiul una de buna, una de rea. Din moment ce nu-i rusine sa fie si cu tine si cu aia, chit ca e constient de faptul ca tu stii de existenta celeilalte, deci nu da nici doua parale pe faptul ca te raneste, ghici tu care esti?, aia de buna sau aia de rea. Hai ca nu-i asa greu de inteles.

| misita a răspuns:

Dar l-ai intrebat de ce nu renunta la ea?