| theboyinlove a întrebat:

Deci sunt a 12 a si imi place de o boboaca de a 9a. Am vorbit putin cu ea pe chat pe la sfarsitul verii aflasem ca e boboaca si asa si ea de mine. Recent am avut un "botez" al bobocilor si a trebuie sa mergem pe jos pana intr-o poiana si acolo am cunoscut-o ftf si am vb ceva. Dupa aia i-am cerut nr pe chat sa o sun sa o invit in oras dar spunea ca miercuri, joi si vineri scapa la 3 si face mult pana acasa si ca vinerea mai are pana la 2 da nu a zis clar ca da sau nu vrea sa iesim. Sapt. asta am inceput sa o vad si la scoala si ieri spre exemplu i-am aratat clasa mea si ea a ei si chiar o luasem de spate si o imbratisasem. Azi am vazut-o prima oara inainte de o ora si doar ne-am salutat iar apoi cand eram pe punctul sa plec de la o ora am vazut-o in curte cu unii da a 10 a asa ca am mers la ea sa o imbratisez si sa ii zic ca plec de la ora respectiva. Dupa aia am mai vazut-o dupa ore in fata scolii cand pleca acasa cu colegii si a raspuns cu "salut" cand am salutat-o, deci cam sec.
Am mai vb si cu sora mea si ea spune ca poate am sufocat-o un pic si ca de acum sa o las si pe ea sa vina la mine sau sa imi scrie si asa ca sa ii vad reactia da asa risc sa pierd oarecum mica legatura creata cu ea. Cam intr-o luna avem si balul sa vad ce mai e pana atunci. Pe de-o parte ma gandesc ca fiind mai mare si baiat ar trebui sa iau initiativa si asa si sa fiu mai tupeist( azi de ex o pupasem pe frunte de fata cu mai multi colegi si dupa am imbratisat-o) dar nu vreau sa cad nici in extrema de catelus care numai ma tin dupa ea si asa si nu am alte treburi.
Va rog raspunsuri sincere ce credeti ca ar trebui sa fac in continuare cu privire la ea sa astept sa mai faca si ea vreun pas sa vina la mine sau altceva? Multumesc

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Fiind baiat, tu trebuie sa faci primul pas pentru a avea o relatie asa cum iti doresti.

| theboyinlove explică (pentru Emilian65):

Am pupat-o deja pe frunte si asa. nu stiu ce trebuie sa fac acum ca SA nu fiu nici catelus numai dupa ea da sa o si prind singura si poate sa o pup. Sa o chem in oras e cam devreme poate ca inca nu pare convinsa in privinta mea

| ywar a răspuns:

Fiule, concluzia e ca daca nu ridica femela coada, e cam pa-pa! Daca vrei sa-i bagi stromeleacul, nu mai codcodaci, ci actioneaza. Daca nu vrei nici asta, las-o in pace ca-i minora si e si penala.
Parerea mea...

| theboyinlove explică (pentru ywar):

Ok. Pai eu ma gandeam sa o invitat weekendul asta in oras, dar nu stiu daca inca are o parere clara in privinta mea si de aia nu stiu daca ar accepta. Cum la scoala nu ne mai vedem neaparat, ma gandeam sa ii scriu sa mai vb si dupa sa o intreb si asta. Daca sa zicem ca ma refuza inseamna ca nu e interesata sau?

| Andrey_Radu_Emanuel_1990 a răspuns:

Intreab-o daca vrea sa fiti impreuna si aia e.