| aoisgniaosdn a întrebat:

Salut, doresc sa aflu si eu care sunt efectele negative ale pastilei de a doua zi aplicata la varsta de 16 ani?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Metoda de contracepție moderna oferita de pastila de a doua zi este apreciata ca fiind o metodă extremă, folosita exclusiv în cazuri de urgență. Află care sunt efectele adverse si/sau negative provocate de pastila contraceptiva din interviul oferit de medicul obstetrician-ginecolog Maxim Calaraș, despre multiplele efecte adverse pentru organismul femeii.
https://www.youtube.com/watch?v=4ylJE2xfcx4

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

În primul rând îți dereglează ciclul menstrual.