| CapatinaIonel a întrebat:

Despre sexul anal doresc sa aflu detalii despre urmările sexului anal?
De asemenea, cum se pot evita efectele negative?
Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| VelicanEmilia a răspuns:

La batranete nu te mai tine supapa, asta-i efectul negativ.

8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Atata timp cât se practica intr-un mod corect și neabuziv nu este obligatoriu sa aibă vreun efect nedorit.

Când spun de cum îl practici, e important sa fi pregătit psihic (cel ce oferă în special) pentru a te putea relaxa, a folosi lubrifiant, a nu fi agresiv, a avea răbdare și a nu abuza.
În caz contrar poți suferi fisuri anale, pot apărea hemoroizi sau chiar sa se slăbească mușchi rectului și sa nu mai tina fecalele.

| CapatinaIonel explică (pentru Freya1):

Freya mulțumesc mult pentru răspuns

| anonim3247 a răspuns:

Sexul anal făcut de femeie o perioadă nu are urmări pentru ea.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

La fel e și pentru femei care au făcut sex anal de cam 10 ori și după aia nu mai fac sex anal.

| CapatinaIonel explică (pentru anonim3247):

Mulțumesc mult pentru răspuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici un articol despre sexul anal ce ti-ar putea raspunde la intrebari:
https://sanoteca.md/......curtă-și

| CapatinaIonel explică (pentru anonim_4396):

Queenofswords îți mulțumesc mult pentru răspuns. Este super bun articolul. Mersi mult

| Mitzupitzu a răspuns:

Daca maciuca e mai groasa si-ti rupe fundul ai sa faci pe tine.