| anonim_4396 a întrebat:

Doresc sa va intreb cateva lucruri pe care nu le inteleg, sa vad ce pareri aveti.
1. Legat de fete, care au trecut printr-o dezamagire in dragoste, iubire, cu greu se mai pot indragosti? Ce fel de fete sunt acestea? Am doua colege care nu prea sunt,,interesate" sa aiba iubit, nu se dau in vânt dupa astfel de lucruri. Din ce am auzit eu, una a zis ca,, s-a despartit ca el nu stia cum sa se compoarte cu ea, a mintit-o". O alta a zis ca stilul,, romantic" nu e potrivit pentru ea.
2. Pentru baieti : Ce intelegeti prin expresia,, fata viselor mele"? Adica va doriti, ne dorim sa gasim iubita cea pe care o visam, ne-o dorim? Acum intr-adevar, cum ne imaginam noi, cum am vrea, nu o sa avem, dar se poate?

Multumesc!

5 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Mai,presupun ca fetele inca sunt in perioada adolescentei. Dupa ce o sa treaca de dezamagiri,o sa iubeasca. Sunt doar niste fete care au avut parte de experiente mai putin placute,sau fete care inca nu stiu ce vor si nu se grabesc sa afle. Cu varsta totul o sa se aseze.
Si o sa-ti raspund si la intrebarea baietilor big grin. Fata pe care v-o doriti o s-o gasiti, dar si asta, tot la momentul potrivit. Cu timpul o sa va construiti, o sa cunoasteti diferite fete, pana cand o sa dati de cea potrivita. Dar, depinde de fiecare cum vrea sa vada perfectiunea, sau in ce.

| Giulia97Anna a răspuns:

Si eu am trecut printr-o dezamagire in dragoste..ca sa zic asa.Dar cu timpul am dat peste altcineva care a reusit sa-mi castige dragostea.Dezamagirea mea a fost chiar prima mea iubire.Eram foarte indragostita, dar cu timpul mi-am dat seama ca nu tineam chiar asa de mult la el, desi am plans o luna.Mi-am dat seama ca a fost doar o copilarie.Practic nu ne intelegeam, desi eu tineam la momentul respectiv enorm de mult la el.Dar dupa ce-am aflat ca m-a inselat, am pus stop, dupa am si plans, dar stiam sa o astfel de dragoste nu-mi face bine.Am incercat sa-l inlocuiesc cu alti baieti, dar nu a mers.Intr-un final m-am dat batuta si mi-am zis ca nu o sa-mi gasesc si eu pe cineva cu care sa ma inteleg de minune.Iar a doua zi am intalnit pe cineva special

| Ezeru a răspuns:

Salut!
Interesante intrebari happy
Eu sincer cred ca aceasta expresie este folosita frecvent de barbati care nu constientizeaza ce inseamna aceasta ( barbati care o caracteriseaza pe fata visurilor ca fiind o fata cu forme si foarte frumoasa, dar nu se gandesc la suflet, caracter sau altele ci doar sa fie frumoasa... acestia uitand o expresie importanta : "Frumusetea este trecatoare si are pete" - Camil Petrescu )

| veoletaa a răspuns:

Da.

| veoletaa a răspuns:

Buna happy.
Pai depinde de la om la om happy. Fetele se pot indragosti de 1000 de ori. Dar la baieti e mai complicat, deoatece au mandria lor si foarte rar pun suflet. Mai ales dupa ce s.au ars o data happy. Dupa parerea mea, fata visurilor unui baiat : cu**a doar pentru el. :* funda?