| BOGDANMARIUS92 a întrebat:

sunt Bogdan. De o luna de zile m-am despartit de iubita mea, cu care am avut o relatie de doi ani jumate. Gresala a fost a mea, am mintit-o si i-am ascuns mai multe lucruri. Am vorbit cu mai multe fete cu care intrecut am mai avut cate ceva, si ea stia de ele, mi-a spus sa nu le mai caut, dar eu le-am cautat. Acuma e foarte suparata pe mine si imi spune ca nu mai vrea sa ma vada si sa ma auda niciodata. De iubit ma iubeste cred, am fost prima dragoste a ei. Ce trebuie sa fac sa ma impac cu ea? O IUBESC FOARTE MULT

5 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea,incearca sa-i explici cat de mult ai gresit si ca datorita ei ti-ai dat seama d asta!
Trimete-i mesaje cu buna dimineata, de noapte buna alaturi de texte de iubire! nu ii impune sa te ierte, arata-i prin fapte ca iti dai seama cat de mult ai gresit si ca ea e aleasa inimii tale!
E normal sa fie suparata, oricine ar fi, dupa o relatie d 2 ani jumate sa continui sa vorbesti cu fetele din trecut ii areti ca ea nu inseamna numic pentru tine, ca n- o iubesti, se simte inselata! si ea sufera in felul ei si chiar daca spune ca nu te va ierta ( in caz ca doar ai vorbit cu ele si nu s-a ajuns si la altceva) o va face- o intr- un final.sunt sigura ca te va ierta, dar asta depinde de tine!
Nu incerca sa- i spui cat de mult o iubesti, mai bine arata- i!

| mona a răspuns:

Ar trebui sa inveti din greseli[pe viitor] si daca iti vrei iubita inapoi va trebui sa-i recastigi increderea

| Azµre a răspuns:

Să discuți cu ea serios asta să faci. Face to face. Și să mai lase gelozia că n-are ce căuta în relația voastră.
Unu la mână atâta timp cât tu nu ai... pe careva ce rost are să se certe?

| pHoNnNe a răspuns:

Daca tineai la ea, tineai cont de parerea ei happy intalnitiva intre 4 ochi, si discutati despre ce asteptari are unul de la celalalt.happy

| alkhymeia a răspuns:

Ai ranit-o intentionat si acum mai ai si asteptari...si mai spui ca o iubesti...as vrea singuratate in locul unei astfel de "iubiri"