| blackbird91 a întrebat:

E bine sa comunici in timpul actului sexual adica sa o intrebi daca ii place sau cum sa o faci?

Răspuns Câştigător
| drhotzu a răspuns:

Hhhmmm
pai nu prea e bine sa o intrebi treburile astea... adica na daca vine unu la tine sa iti desfunde instalatia de la wc si te intreaba e bine? cum te simti? (glumesc nu are nici o legatura, sau are?)
no acum ideea este urmatoarea: este ok sa o intrebi daca ii place in momentul in care observi ca e posibil sa nu ii placa ceva sau cand incercati ceva nou, dar nu o stresa cu intrebarea asta, de fapt nici tu nu ar trebui sa te strezi, sexul trebuie savurat ca de asta il faceti de placere si nu de obligatie... poti sa discuti cu ea oricand, ar fi bine sa discuati si teme legate de sexwinking si eventual sa ii explici ca atunci cand nu ii place ceva sau cand vrea altfel sau altceva sa iti spuna, si etc (daca vrea mai repede, mai incet stii tu).
dar nu va stresati, experimentati, incercati, si nu faceti dragoste, faceti sex, ****ti-va! dragoste e ce vine dupa, cand o tii in brate goala, transpirata, gafaind, cu un zambet pe care nu poate sa il stearga de pe fata, atunci stii ca ai facut o treaba buna si esti king of the hill! aia e dragoste, nici o femeie nu vrea cu adevarat sa faca dragoste, ea vrea sex si orgasme!
desi multe spun: nu domne eu fac dragoste nu sex... nu e adevarat aia cand i-o tragi nu vrea sa o tii in brate, vrea orgasm.
si daca tot am intrat in amanunte
FETELOR:
nu va fie frica sa faceti sex (cele care au inceput viata sexuala) mai pe la inceputul relatiei! si mai ales sex bun si bine facut! nici un baiat nu o sa plece de la tine, dupa 3 ore de sex, si o sa zica el in mintea lui de copil tampit:
"ba ce m-a **** asta, da sa imi bag **** daca o mai sun, eu nu vreau asa ceva frate! eu vreau dragoste, nu sex nebun de merg cracanta!"
stii ce o sa se intample o sa vina ca prostu la "provider" dupa doza zilnica! pentru ca sexul bun este ca un drog!
FACETI SEX NU DRAGOSTE!

4 răspunsuri:
| sorin12 a răspuns:

Parerea mea nu e bine sa intrebi daca ii place cum o faci sau nu... sa comunici cu ea sigur, dar nu chestii de genu asta... cate un te iubesc sau chestii de astea 'siropoase'. Nu poti vorbi orice, de exemplui nu o intrebi ce vrea sa faca dupa sau ce a mancat azi sau orice chestii de atea cel putin asta e parerea mea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca e bine sa comunici si inainte si in timp si dupa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

da si normal ca trebuie comunicare, altfel nu sti unde sa punctezi, eu o mai iau razna cateodata si intreba ce am cumparat azi de la piata, cine mai e la putere in politica, dar merge si asa, mai ales cand ne contram pe teme politice, sa vezi contrele dracuwinking

| anonim9874 a răspuns:

@drhotzu eu zic sa iti patrezi mentiunile tale de "barbat bine" doar in ceea ce priveste pers. de gen masculin si sa eviti sa mai spui tu si tastatura ta sa compuna ce gandesti tu despre comportamentul femeiilor si ce vor ele ...probabil inca nu ai iubit intens o persoana sa simti ca in orice moment tu si el/ea sunteti un intreg nu numai atunci cand fac sex/dragoste. Persoanele care se iubesc inconstient fac dragoste si nu sex pentru ca e ceva firesc. Sex faci atunci cand decat una din persoane are sentimente de dragoste si cealalta doar savureaza bucuros/a ca renunata macar pentru o zi la site-urile alea porcoase.
Si hai sa iti mai povestesc ...atunci cand faci sex cu o fata si intr-adevar tipa se misca bine si cam te lasa fara cuvinte poate ca da apelezi la ea si a doua zi si a 3a ai peste 2 luni dar la un moment dat o ti-se pare o rutina, sexul o sa fie ceva plictisitor facut automatic si o sa cauti o persoana care nu face sex atat de salbatic ci una care prefera sa iti zica "iubitule" dinainte sa te dezbrace, una care prefera sa fie cv intens facut usor eventual pe o muzica adaptata unde conteaza si mangaierile si sarutarile pasionale, sa poti sa o tii in brate dupa, nu sa pleci in graba tragandu-ti izmennele, o persoana care iti prepara mancarea ta favorita inainte sa te trezesti nu una care sa te dea afara pe geam ca vine masa/sorsa aks.CAM ASTA ISI DORESC SI FEMEILE, ce am scris mai sus. Nu toate evident de la orice regula exista exceptii dar ma refer la cele cu respect de sine. Asa ca mai usor cu concluziile astea ca momentan nu suferi din cauza durerilor de sani provocate de anticonceptionale, nu ti-se ingrasa parul de la ele, nu ai greturi, varsaturi, nu mergi la epilat de 3 ori pe luna nu te duci la magazine sa cumperi tampoane deci nu prea ai dreptu la opinie despre cum crezi tu ca ar gandii femeile.

p. s: esti comic…. ai niste exprimarii si comparatii laughing)